Vyhlásenie hovorcu MOV k bezpečnosti športovcov v Pjongčangu: žiadne pochybnosti o ZOH 2018

LAUSANNE 23. septembra (MOV/SOV) – Zrejme predovšetkým vzhľadom na tento týždeň medializované informácie, podľa ktorých francúzska ministerka športu a prezident Rakúskeho olympijského výboru pripustili možnosť, že ich krajiny budú bojkotovať zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu, pokiaľ nebude zaručená bezpečnosť športovcov (v súvislosti s aktivitami susednej KĽDR, ktorá v poslednom čase viackrát testovala zbrane hromadného ničenia), vydal hovorca Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Mark Adams v piatok popoludní nasledovné vyhlásenie:
 

“Bezpečnosť športovcov aj celková bezpečnosť sú pochopiteľne primárnym záujmom MOV. V posledných mesiacoch sme v úzkom kontakte s hlavami dotknutých vlád a s Organizáciou spojených národov, a tam nikto v žiadnej diskusii nevyjadril akúkoľvek pochybnosť o zimných olympijských hrách 2018. Táto pozícia sa v uplynulých dňoch potvrdila pri stretnutiach s viacerými lídrami počas valného zhromaždenia OSN. Pokračujeme vo veľmi pozornom monitorovaní situácie na Kórejskom polostrove a v regióne. S organizačným výborom spolupracujeme na prípravách týchto hier, ktoré postupujú podľa plánu.”

Autor: (sou)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím