Vyšiel oficiálny media guide našej výpravy na ZOH v Soči Who is Who Slovensko/Slovakia

BRATISLAVA (SOV) - Aj na nadchádzajúcich XXII. zimných olympijských hrách v Soči sa Slovensko – tak ako sa stalo už tradíciou - bude môcť pochváliť vizuálne pútavou, pestro ilustrovanou a obsahovo i faktograficky veľmi bohatou brožúrou Who is Who Slovensko/Slovakia. Brožúru vydal Slovenský olympijský výbor. Jej autorom i zostaviteľom je rovnako ako v prípade ZOH 2006 v Turíne, OH 2008 v Pekingu, ZOH 2010 vo Vancouvri aj OH 2012 v Londýne manažér mediálnej komunikácie SOV Ľubomír Souček, ktorý bude v Soči pôsobiť ako hlavný atašé slovenskej výpravy.

Slovensko-anglický media guide Who is Who Slovensko/Slovakia je mediálny sprievodca určený pre žurnalistov z celého sveta, ktorí budú akreditovaní na hrách v Soči. Z praktických dôvodov zahraničné médiá budú môcť využiť elektronickú verziu na CD-nosiči alebo na USB-kľúči. Dá sa aj stiahnuť zo stránky www.olympic.sk. Pre naše médiá, členov našej výpravy, slovenských štátnych predstaviteľov a ďalšie významné osobnosti sú určené papierové výtlačky s praktickou a obľúbenou hrebeňovou väzbou.

Najväčšia časť obsahu knihy na 230 plnofarebných stranách formátu A5 je venovaná faktografickému predstaveniu všetkých športovcov v slovenskej výprave na ZOH v Soči (vrátane náhradníkov, ktorí boli známi ku dňu tlačovej uzávierky 19. januára) a ich sprievodu. Dopĺňajú ho vizitky slovenských športových zväzov, ktoré budú mať svojich reprezentantov v Soči. Samozrejme, nemalý priestor zaberá predstavenie dejiska ZOH, troch olympijských dedín aj jednotlivých športovísk.

Veľká časť media guide Who is Who Slovensko/Slovakia je zameraná na históriu ZOH. Čitateľ nájde kľúčové informácie o doterajšej účasti športovcov zo Slovenska na zimných olympijských hrách s podrobnou faktografiou účast výprav samostatnej Slovenskej republiky počnúc Lillehammerom 1994 až po Vancouver 2010. Osobitný priestor dostali olympijskí medailisti zo Slovenska a športovci, ktorí sa umiestili v prvej šestke, ako aj športovci s najvyšším počtom účastí na ZOH. V publikácii je aj spomienka na nášho tragicky zosnulého vancouverského hrdinu Pavla Demitru a zaujímavosti okolo slovenských zimných olympionikov. Brožúra obsahuje aj základné fakty z histórie ZOH, prehľad najúspešnejších športovcov aj medailovo najúspešnejších krajín.

V sočskom media guide Who is Who Slovensko/Slovakia nechýbajú ani informácie o Slovenskom olympijskom výbore a jeho predstaviteľoch, či o členke a čestnom členovi Medzinárodného olympijského výboru na Slovensku.

Brožúru si môžete stiahnuť tu:

WIW SVK Sochi_2014 low-res
WIW SVK Sochi_2014 low-res Nahrané: 29.01. 2014
Veľkosť: 38,34 MB

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím