Vyšiel oficiálny media guide našej výpravy na ZOH v Soči Who is Who Slovensko/Slovakia

BRATISLAVA (SOV) - Aj na nadchádzajúcich XXII. zimných olympijských hrách v Soči sa Slovensko – tak ako sa stalo už tradíciou - bude môcť pochváliť vizuálne pútavou, pestro ilustrovanou a obsahovo i faktograficky veľmi bohatou brožúrou Who is Who Slovensko/Slovakia. Brožúru vydal Slovenský olympijský výbor. Jej autorom i zostaviteľom je rovnako ako v prípade ZOH 2006 v Turíne, OH 2008 v Pekingu, ZOH 2010 vo Vancouvri aj OH 2012 v Londýne manažér mediálnej komunikácie SOV Ľubomír Souček, ktorý bude v Soči pôsobiť ako hlavný atašé slovenskej výpravy.

Slovensko-anglický media guide Who is Who Slovensko/Slovakia je mediálny sprievodca určený pre žurnalistov z celého sveta, ktorí budú akreditovaní na hrách v Soči. Z praktických dôvodov zahraničné médiá budú môcť využiť elektronickú verziu na CD-nosiči alebo na USB-kľúči. Dá sa aj stiahnuť zo stránky www.olympic.sk. Pre naše médiá, členov našej výpravy, slovenských štátnych predstaviteľov a ďalšie významné osobnosti sú určené papierové výtlačky s praktickou a obľúbenou hrebeňovou väzbou.

Najväčšia časť obsahu knihy na 230 plnofarebných stranách formátu A5 je venovaná faktografickému predstaveniu všetkých športovcov v slovenskej výprave na ZOH v Soči (vrátane náhradníkov, ktorí boli známi ku dňu tlačovej uzávierky 19. januára) a ich sprievodu. Dopĺňajú ho vizitky slovenských športových zväzov, ktoré budú mať svojich reprezentantov v Soči. Samozrejme, nemalý priestor zaberá predstavenie dejiska ZOH, troch olympijských dedín aj jednotlivých športovísk.

Veľká časť media guide Who is Who Slovensko/Slovakia je zameraná na históriu ZOH. Čitateľ nájde kľúčové informácie o doterajšej účasti športovcov zo Slovenska na zimných olympijských hrách s podrobnou faktografiou účast výprav samostatnej Slovenskej republiky počnúc Lillehammerom 1994 až po Vancouver 2010. Osobitný priestor dostali olympijskí medailisti zo Slovenska a športovci, ktorí sa umiestili v prvej šestke, ako aj športovci s najvyšším počtom účastí na ZOH. V publikácii je aj spomienka na nášho tragicky zosnulého vancouverského hrdinu Pavla Demitru a zaujímavosti okolo slovenských zimných olympionikov. Brožúra obsahuje aj základné fakty z histórie ZOH, prehľad najúspešnejších športovcov aj medailovo najúspešnejších krajín.

V sočskom media guide Who is Who Slovensko/Slovakia nechýbajú ani informácie o Slovenskom olympijskom výbore a jeho predstaviteľoch, či o členke a čestnom členovi Medzinárodného olympijského výboru na Slovensku.

Brožúru si môžete stiahnuť tu:

WIW SVK Sochi_2014 low-res
WIW SVK Sochi_2014 low-res Nahrané: 29.01. 2014
Veľkosť: 38,34 MB

Autor: Ľubomír Souček

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri