XXII. zimné olympijské hry 2014 v Soči sa skončili

Soči 23. februára (TASR) - Ruskí organizátori ZOH 2014 ukázali počas záverečného ceremoniálu zmysel pre humor. Tentoraz úmyselne zopakovali scénu s "neposlušnou" snehovou vločkou, ktorá sa počas otváracieho ceremoniálu odmietla premeniť na piaty olympijský kruh. "Chyba" vyčarovala úsmev na tvári šéfa Kremľu Vladimira Putina.
      
Slávnostné pásmo predstavilo divákom ruskú kultúru a jej najvýznamnejšie osobnosti. Ožili slávne diela maliarov, preslávený balet aj legendárny ruský cirkus. Hymnu najúspešnejšej krajiny podujatia, organizátorského Ruska, zaspieval detský spevokol s tisíckou hlasov.
      
Podujatie uzavrel o 22:08 miestneho času prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach a pozval celý svet na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu, ktorého zástupcovia prevzali symbolickú štafetu. Olympijský oheň, ktorý sa opäť rozhorí o dva roky v brazílskom Riu de Janeiro, sfúkol plyšový medveď.
      
"Rusko splnilo, čo sľúbilo. Dokážeme sa popasovať s každou výzvou a dostali sme sa na olympijský vrchol. Ďakujeme športovcom, ďakujeme divákom, ďakujeme bezpečnostným pracovníkom, ktorých mnohokrát ani nebolo vidieť," povedal v príhovore prezident organizačného výboru XXII. zimných olympijských hier v ruskom Soči Dmitrij Černyšenko.
      
Bach vo svojom prejave poďakoval prezidentovi Putinovi, organizátorom a olympionikom za nádherných sedemnásť dní. "Najväčším komplimentom by bolo vymenovať všetkých účastníkov. Boli to hry športovcov. Olympiáda bola priateľská, patriotická a otvorená svetu. Každý deň na nás svietilo slnko srdečnosti. Organizátori nám prisľúbili excelentné športoviská a bezchybnú organizáciu. Dnes môžeme povedať, že svoj sľub splnili. Prišli sme sem s rešpektom a odchádzame ako priatelia ruského národa," povedal nemecký funkcionár.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím