Z členov Juniorského olympijského tímu vyhrala zájazd na ZOH v Pjongčangu bedmintonistka Mia Tarcalová

Členka Juniorského olympijského tímu Mia Tarcalová vyhrala zájazd na ZOH v Pjongčangu.Bratislava, 5. december 2017 (SOV) – Bedmintonistka z Prešova Mia Tarcalová, ktorá je členkou Juniorského olympijského tímu (JOT), sa stala víťazkou súťaže o zájazd na ZOH 2018 v Pjongčangu. V internetovom hlasovaní, ktoré prebiehalo počas novembra, získala od verejnosti spomedzi 21členov JOT najviac hlasov. Slovenský olympijský výbor ako organizátor súťaže zaznamenal viac ako 41-tisíc hlasov a takmer 317-tisíc zobrazení stránky www.juniorskytim.sk

 

Slovenský olympijský výbor už niekoľko rokov podporuje prostredníctvom svojich programov alebo Nadácie SOV talentovaných športovcov. Popri grantovom programe „Ukáž sa!“, ktorý je zameraný na podporu mládeže vo veku od 12 do 18 rokov, predstavil na jeseň tohto roka Juniorský olympijský tím. Športovcov v 21-člennom tíme poskytuje pravidelne počas jedného roka finančnú dotáciu vo výške 200 eur mesačne na každého. Tá je určená na ich ďalšiu športovú prípravu.

 


Mia Tarcalová "v akcii".Okrem toho SOV pripravil pre členov tímu aj zaujímavú súťaž o účasť na ZOH 2018. O víťazovi rozhodla verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania. Víťazkou sa stala účastníčka tohtoročných majstrovstiev Európy a sveta do 19 rokov, mladá talentovaná bedmintonistka Mia Tarcalová. Tá získala až 17 118 hlasov z celkového počtu 41 732 hlasov. Druhý výherca o zájazd pre dve osoby na tento najväčší zimný športový sviatok bude známy počas relácie Športovec roka. SOV zaradí do žrebovania všetkých 41 732 hlasujúcich.

 

„Teší nás najmä mimoriadny záujem verejnosti, ktorá sa rozhodla využiť svoje právo a hlasovať. O úspechu tejto súťaži hovorí aj počet zobrazení našej internetovej stránky. SOV ako organizátor súťaže dôkladne dbal na dodržiavanie pravidiel a štatútu súťaže. Aj preto sme interne skontrolovali všetky hlasy. Víťazke v mene SOV gratulujem a želám krásne zážitky na zimnej olympiáde,“ povedal prezident SOV Anton Siekel.

Autor: SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X