Zdeno Chára bral možnosť niesť slovenskú zástavu v Soči ako veľkú poctu

Soči 7. februára (TASR) - Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie je od piatkového poludnia v Soči a vyhlásil, že je to pre neho veľká pocta. Zdeno Chára, ako charizmatický predvoj NHL absolvoval následne v Slovak Pointe svoju úvodnú krátku tlačovú konferenciu, najprv so slovenskými, vzápätí so svetovými médiami.
      
Reč sa samozrejme krútila aj okolo večerného otváracieho ceremoniálu XXII. zimných olympijských hier, na ktorých sa mu dostalo pocty byť vlajkonosičom slovenskej výpravy. "Je to jedna z najväčších mét, akú môže športovec dosiahnuť, veľmi si to vážim. O to viac, že všetko prebiehalo hladko a zato sa chcem poďakovať organizácii Boston Bruins," zdôraznil Chára.
      
Kapitána tímu veľmi mrzí neúčasť Mariána Gáboríka. Tréner Vladimír Vůjtek pre TASR potvrdil, že práve pre tento fakt využije Branka Radivojeviča v druhom útoku. "My sme čakali na Mariána Gáboríka do poslednej chvíle a dúfali sme, že jeho zdravotný stav mu štart umožní. Mal to byť jeden z našich kľúčových útočníkov so schopnosťou dať gól. Donominovali sme tak Branka Radivojeviča, ktorý s Tomášom Kopeckým odohral dve veľmi kvalitné majstrovstvá sveta. A myslím si, že im to bude spolu fungovať. Včera večer sme hovorili aj s Ľubom Višňovským. Sú tam nejaké problémy, ale ešte nie je nič jasné. Dohohli sme sa, že mu zavoláme aj dnes večer ruského času a mali by sme vedieť viac. Medzitým by mal hovoriť s generálnym manažérom a tým sme to ukončili. Dnešné medializované správy išli mimo nás."© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri