Zlaté olympijské medaily v dvojiciach získali nemeckí sánkari Wendl s Arltom, dvojica Zemaník - Petrulák na 12. mieste

Soči 12. februára (TASR) - Nemeckí sánkari Tobias Wendl s Tobiasom Arltom získali na ZOH 2014 v Soči zlaté medaily v súťaži dvojíc. Úradujúci víťazi Svetového pohára triumfovali suverénnym spôsobom s vyše polsekundovým náskokom pred Rakúšanmi Andreasom a Wolfgangom Lingerovcami, ktorým sa nepodarilo zavŕšiť zlatý hetrik.
      
Bronz putuje do Lotyšska zásluhou Andrisa a Jurisa Sicsa. Z dvoch slovenských tandemov sa viac darilo Mariánovi Zemaníkovi s Jozefom Petrulákom, ktorí skončili 12. so stratou 2,024 s na víťazov, Mariána Solčanského s Karolom Stuchlákom klasifikovali na 16. priečke (+3,452).
      
Wendl s Arltom potvrdili úlohu najväčších favoritov a postarali sa o tretie nemecké zlato v ľadovom tobogane. V súťaži mužov zvíťazil Felich Loch, medzi ženami Natalie Geisenbergerová. Rakúsko bolo po prvom kole blízko k zisku dvoch medaíli v súťaži dvojíc, Peter Penz s Georgom Fischlerom však pokazili druhú jazdu a obsadili posledné 19. miesto.      
      
Výsledky:
1. Wendl, Arlt (Nem.) 1:38,933, 2. Linger, Linger (Rak.) +0,522, 3. Sics, Sics (Lot.) +0,857, ...12. Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK (SR) +2,024...16. Marek SOLČANSKÝ, Karol STUCHLÁK (SR) +3,452© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri