Zloženie našej výpravy a program Slovákov na I. zimných olympijských hrách mládeže v Innsbrucku

 

 

altBRATISLAVA (SOV) - Dovedna 30 športovcov – 17-členné družstvo hokejistiek, 4 biatlonistov, 2 bežcov na lyžiach, 2 zjazdárov a 5 sánkarov – bude mať slovenská výprava na I. zimných olympijských hrách mládeže 13. – 22. januára 2012 v Innsbrucku. Prinášame kompletné zloženie i súťažný program členov našej výpravy v Innsbrucku, vrátane účasti na úvodnom a záverečnom ceremoniáli.

ZLOŽENIE SLOVENSKEJ VÝPRAVY NA I. ZOHM V INNSBRUCKU

VEDENIE VÝPRAVY

Vedúci: Vladimír Miller, zástupca vedúceho: Boris Demeter, administrátorka: Ivana Motolíková

NÁRODNÁ AMBASÁDORKA

Petra Gantnerová

BIATLON

Športovci (4): Peter Oravec (ročník 1995), Ondrej Kosztolányi (1995), Ivona Fialková (1994), Nikola Lapinová (1995), tréner: Marek Matiaško, servisman: Roman Reguly, extra official: Peter Zelinka

BEH NA LYŽIACH

Športovci (2): Andrej Segeč (1994), Barbora Klementová (1994), tréner: František Novodomec, servisman: František Klement, extra official: Michal Malák

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Športovci (2): Roman Murín (1995), Petra Vlhová (1995), tréner: Roman Murín st., servisman: Ivan Iľanovský, extra official: Boris Vlha

SÁNKOVANIE

Športovci (5): Jozef Čikovský, Patrik Tomaško, Jozef Petrulák (všetci 1995), Nikola Drajnová (1994), Tatiana Žifčáková (1995), tréner: Walter Marx ml., extra official: Štefan Čapko

ĽADOVÝ HOKEJ

Športovkyne (17): Romana Kiapešová, Viktória Frankovičová, Dominika Takáčová, Ľubica Štofanková, Diana Pápešová, Silvia Vojtková, Nikola Kaliská, Nikoleta Řezánková, Katarína Luptáková, Mária Hudecová, Mária Rajtárová, Júlia Švagerková, Zuzana Kubaliková, Jana Kubaliková, Ľubica Levčíková, Martina Matisková, Miroslava Vaváková (všetky 1994), tréneri: Stanislav Kubuš, Peter Gapa, manažérka: Zuzana Zetková, lekárka (zároveň pre celú výpravu): Andrea Španírová, masér a kustód: Ľubomír Baka

 

KEDY A KDE SÚ NA I. ZOH MLÁDEŽE V HRE SLOVÁCI

PIATOK 13. JANUÁRA

ĽADOVÝ HOKEJ (Tyrolean Ice Arena): 8.00 – 10.00 Rakúsko – Slovensko (D)

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ZOHM (Bergisel Innsbruck): 18.30 – 19.45

SOBOTA 14. JANUÁRA

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Patscherkofel): 10.30 – 11.30 super-G D (Vlhová), 12.30 – 13.30 super-G CH (Murín)

NEDEĽA 15. JANUÁRA

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Patscherkofel): 10.15 – 11.00 super-G do superkombinácie D (Vlhová), 11.15 – 12.00 super-G do superkombinácie CH (Murín), 13.45 – 14.25 slalom do superkombinácie D (Vlhová), 15:05 – 15.45 slalom do superkombinácie CH (Murín)

ĽADOVÝ HOKEJ (Tyrolean Ice Arena Innsbruck): 11.15 – 13.15 Slovensko – Nemecko (D)

BIATLON (Seefeld Arena): 13.15 – 15.45 6 km D (Fialková, Lapinová), 7,5 km CH (Oravec, Kosztolányi)

SÁNKOVANIE (Olympic Sliding Centre Innsbruck): 14.00 – 16.00 jednosedadlové sane CH (Petrulák)

PONDELOK 16. JANUÁRA

BIATLON (Seefeld Arena): 12.45 – 13.30 stíhacie preteky 7,5 km D (Fialková, Lapinová), 14.30 – 15.30 stíhacie preteky 10 km CH (Oravec, Kosztolányi)

SÁNKOVANIE (Olympic Sliding Centre Innsbruck): 14.00 – 16.30 jednosedadlové sane D (Drajnová, Žifčáková), dvojsedadlové sane CH (Čikovský, Tomaško)

UTOROK 17. JANUÁRA

BEH NA LYŽIACH (Seefeld Arena): 9.00 – 9.45 5 km klasicky D (Klementová), 10:45 – 12:00 10 km klasicky CH (Segeč)

ĽADOVÝ HOKEJ (Tyrolean Ice Arena Innsbruck): 13.30 – 15.30 Slovensko – Kazachstan (D)

SÁNKOVANIE (Olympic Sliding Centre Innsbruck): 14.00 – 16.30 štafeta družstiev (Slovensko)

STREDA 18. JANUÁRA

ĽADOVÝ HOKEJ (Tyrolean Ice Arena Innsbruck): 9.30 – 11.30 Švédsko – Slovensko (D)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Patscherkofel): 10.00 – 11.30 a 13.00 – 14.15 1. a 2. kolo obrovského slalomu D (Vlhová)

ŠTVRTOK 19. JANUÁRA

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Patscherkofel): 10.00 – 11.30 a 13.00 – 14.15 1. a 2. kolo obrovského slalomu CH (Murín)

BIATLON (Seefeld Arena): 13.00 – 15.00 miešané štafety CH + D Slovensko

BEH NA LYŽIACH (Seefeld Arena): 15:45 – 16:30 kvalifikácia šprintu voľne CH, D (Segeč, Klementová), 17:15 – 18:45 vyraďovacie súboje v šprinte voľne CH, D

PIATOK 20. JANUÁRA

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Patscherkofel): 10.00 – 11.30 a 13.00 – 14.15 1. a 2. kolo slalomu D (Vlhová)

SOBOTA 21. JANUÁRA

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE (Patscherkofel): 10.00 – 11.30 a 13.00 – 14.15 1. a 2. kolo slalomu CH (Murín)

BEH NA LYŽIACH + BIATLON (Seefeld Arena): 13:00 – 15:00 miešané štafety bežcov na lyžiach a biatlonistov CH + D (Slovensko)

NEDEĽA 22. JANUÁRA

SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ZOHM (Medal Plaza Innsbruck): 19.15 – 20.00

V prípade postupu družstva hokejistiek do boja o medaily je súboj o bronz plánovaný na sobotu 21. januára o 12.30 a súboj o zlato na nedeľu 22. januára o 10.00 h.

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri

            Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
            Vlastné nastavenie cookies.
            Súhlasím X