ZOH: Danka Barteková dekorovala striebornú Anastasiu Kuzminovú, ktorá sa v eufórii rozbásnila

Anastasiu Kuzminovú dekorovala striebornou medailou členka MOV na Slovensku Danka Barteková. FOTO JÁN SÚKUP, SOVPjongčang 10. februára (TASR, SOV) - Anastasia Kuzminová sa v utorok večer v dejisku zimnej olympiády na chvíľu stala poetkou. Po tom, ako ju na Medal Plaza v Pjongčangu dekorovala členka MOV Danka Barteková, charizmatická slovenská biatlonistka vydala zo seba tieto vety dojatia: "Je to úplne nová emócia, aj keď som už mala na krku viacero medailí. Je to ako z čistého listu nanovo napísaná história, moje verše športovej kariéry."
 

Strieborná radosť Anastasie Kuzminovej. FOTRO JÁN SÚKUP, SOVPopulárna Nasťa Kuzminová stála na striebornom piedestáli sťa olympijská víťazka, hoci tou bola o čosi menej žiariaca Nemka Laura Dahlmeierová. "Pozerám do kamier a asi žiarim radosťou... Ani medailu som si poriadne nepozrela, ale je zaujímavá a ťažká," konštatovala Nasťa, ktorej išli z rozradostenej duše ďalšie úprimné slová: "Ja si myslím, že každý športovec si zaslúži to, na čo má a na čo je pripravený. Ja Laure prajem zo srdca jej zlato, zaslúžila si ho. A ja už svoje zlaté tiež mám a ak sa podarí ďalšia, tak budem rada, ale teraz sa teším z tejto striebornej."
 

Kuzminová si po namáhavej pondelkovej stíhačke dlhšie pospala, potom potrénovala a kým sa vybrala do areálu olympijského štadióna, venovala sa relaxu pred vytrvalostnou pätnástkou. "Zajtra sú najdlhšie preteky. Postavím sa na štart so zámerom, aby som bola čo najrýchlejšia a ak vietor dovolí, tak sa azda podarí aj streľba. Ale konkrétny cieľ si nekladiem," povedala.

 

Truo medailitiek zo stíhacích pretekov biatlonistiek na 10 km - zľava Kuzminová, Nemka Dahlmeierová a Francúzka Bescondová. FOTO JÁN SÚKUP, SOVČlenka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková si možnosť odovzdať medaily za súťaž, v ktorej sa do tria najlepších prebojovala aj Slovenska, vyžiadala. Ale nemusela sa tejto pocty veľmi domáhať, sám prezident MOV Thomas Bach to považoval dobrý nápad. Už na OH 2016 v Riu de Janeiro mala Danka Barteková možnosť odovzdávať zlatú medailu chodcovi Matejovi Tóthovi a striebornú slovenskému štvorkajaku.

Autor: TASR, SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím