ZOH: Danka Barteková dekorovala striebornú Anastasiu Kuzminovú, ktorá sa v eufórii rozbásnila

Anastasiu Kuzminovú dekorovala striebornou medailou členka MOV na Slovensku Danka Barteková. FOTO JÁN SÚKUP, SOVPjongčang 10. februára (TASR, SOV) - Anastasia Kuzminová sa v utorok večer v dejisku zimnej olympiády na chvíľu stala poetkou. Po tom, ako ju na Medal Plaza v Pjongčangu dekorovala členka MOV Danka Barteková, charizmatická slovenská biatlonistka vydala zo seba tieto vety dojatia: "Je to úplne nová emócia, aj keď som už mala na krku viacero medailí. Je to ako z čistého listu nanovo napísaná história, moje verše športovej kariéry."
 

Strieborná radosť Anastasie Kuzminovej. FOTRO JÁN SÚKUP, SOVPopulárna Nasťa Kuzminová stála na striebornom piedestáli sťa olympijská víťazka, hoci tou bola o čosi menej žiariaca Nemka Laura Dahlmeierová. "Pozerám do kamier a asi žiarim radosťou... Ani medailu som si poriadne nepozrela, ale je zaujímavá a ťažká," konštatovala Nasťa, ktorej išli z rozradostenej duše ďalšie úprimné slová: "Ja si myslím, že každý športovec si zaslúži to, na čo má a na čo je pripravený. Ja Laure prajem zo srdca jej zlato, zaslúžila si ho. A ja už svoje zlaté tiež mám a ak sa podarí ďalšia, tak budem rada, ale teraz sa teším z tejto striebornej."
 

Kuzminová si po namáhavej pondelkovej stíhačke dlhšie pospala, potom potrénovala a kým sa vybrala do areálu olympijského štadióna, venovala sa relaxu pred vytrvalostnou pätnástkou. "Zajtra sú najdlhšie preteky. Postavím sa na štart so zámerom, aby som bola čo najrýchlejšia a ak vietor dovolí, tak sa azda podarí aj streľba. Ale konkrétny cieľ si nekladiem," povedala.

 

Truo medailitiek zo stíhacích pretekov biatlonistiek na 10 km - zľava Kuzminová, Nemka Dahlmeierová a Francúzka Bescondová. FOTO JÁN SÚKUP, SOVČlenka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková si možnosť odovzdať medaily za súťaž, v ktorej sa do tria najlepších prebojovala aj Slovenska, vyžiadala. Ale nemusela sa tejto pocty veľmi domáhať, sám prezident MOV Thomas Bach to považoval dobrý nápad. Už na OH 2016 v Riu de Janeiro mala Danka Barteková možnosť odovzdávať zlatú medailu chodcovi Matejovi Tóthovi a striebornú slovenskému štvorkajaku.

Autor: TASR, SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X