ZOH: Slovenskú výpravu v horskej olympijskej dedine navštívil prezident Andrej Kiska, stretol sa s Velez Zuzulovou aj s Vlhovou

Hlava štátu mala najväčší záujem o stretnutie so zjazdárkou Veronikou Velez Zuzulovou. FOTO SOVPJONGČANG 12. februára (SOV) – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý je v dejisku XXIII. zimných olympijských hier už od 8. februára, v pondelok popoludní navštívil našu výpravu v horskej dedine v Pjongečangu (PVL). Pôvodne plánoval predpoludním navštíviť súťaž v obrovskom slalome žien, ale keď ju pre silný vietor zrušili a preložili na 15. februára, zmenil plány a najprv išiel na súťaž snoubordistiek v slopestyle. Po nej zavítal do horskej dediny.

 

Prezident SR Andrej Kiska predovšetkým túžil stretnúť sa s Veronikou Velez Zuzulovou, ktorú veľmi obdivuje a už dlho jej veľmi drží palce. To sa mu podarilo a v apartmáne na druhom poschodí bloku 103, ktorý naša elitná slalomárka obýva, sa s ňou len v spoločnosti svojej dcéry Natálie Kiskovej rozprával asi desať minút. Potom sa k nim pridali ďalšie obyvateľky apartmánu, ktoré sa práve vrátili z dejiska snoubordovej súťaže slopestylistiek vV jedálni horskej olympijskej dediny sa prezident Kiska pozdravil so zjazdárkou Barborou Kantorovou, ktorá kedysi lyžovala spolu s jeho dcérou. FOTO SOVo Phoenix Snow Parku – Klaudia Medlová s trénerkami Kjersty BuaasovouChanelle Sladicsovou. Prezident sa živo zaujímal o pocity Klaudie Medlovej po ťažkom páde na chrbát, ktorý na poludnie utrpela v prvej jazde pretekov. Klaudia hovorila, že bolesti príliš necíti, ale že chrbát jej už začína „tuhnúť“. Do svojej starostlivosti sa ju už sa chystal prevziať Boris Žbirka, ktorý sa dlhodobo stará o jej rehabilitáciu.

 

Ešte predtým sa v jedálni dediny prezident Kiska neplánovane stretol so zjazdárkou Barborou Kantorovou, ktorá kedysi lyžovala v klube spoločne s jeho dcérou, a s asistentom trénera Petry Vlhovej Matejom Gemzom, ktorý zase kedysi trénoval Natáliu Kiskovú, aj s Petriným bratom a „dievčaťom pre všetko“ Borisom Vlhom. Hlava štátu sa s oboma starými známymi zvítala veľmi srdečne. Členom jeho sprievodu i ďalším členom slovenskej výpravy Andrej Kiska prezradil, že kedysi práve on naviedol Mateja Gemzu na trénerskú dráhu, keď bývalého reprezentanta SR oslovil, aby trénoval jeho dcéru.

 

Matej Gemza pozval prezidenta SR na Prezident SR Andrej Kiska s Petrou Vlhovou a s členmi jej realizačného tímu. FOTO SOVnávštevu apartmánu Petry Vlhovej a jej tímu. Naša špičková zjazdárka, ktorej v pondelok ráno zrušili preteky v obrovskom slalome a práve ukončila cvičenie, sa s Andrejom Kiskom zvítala veľmi srdečne a povedala, že sa veľmi teší, že ho konečne môže osobne spoznať. Hlava štátu sa pozdravila aj s tromi talianskymi členmi jej realizačného tímu na čele s trénerom Liviom Magonim.

 


S bratmi Adamom a Andreasom Žampovcami sa Sndrej Kiska odfotografoval pri veľkých olympijských kruhoch. FOTO SOVV horskej dedine mal prezident Kiska príležitosť stretnúť sa s viacerými našimi olympionikmi – biatlonové sestry Paulínu a Ivonu Fialkovú s trénerkou Annou Murínovou stretol pred jedálňou, zjazdárskych bratov Adama a Andreasa Žampovcov zase pred budovou našej výpravy, kde si s nimi aj zapózoval pred velikánskymi olympijskými kruhmi.

 

V pondelok večer sa Andrej Kiska chystal na súťaže biatlonistov.


S biatlonistkami Paulínou a Ivonou Fialkovými a s ich trénerkou Annnou Murínovou. FOTO SOVPobyt hlavy štátu v dejisku ZOH sa skončí v stredu večer po úvodnom zápase našich hokejistov proti tímu Olympijských športovcov Ruska. Na rovnaký deň predpoludním je plánovaný ženský slalom s Petrou Vlhovou aj s Veronikou Velez Zuzulovou – to je súťaž, ktorú chce prezident SR na tejto olympiáde vidieť najviac.

Autor: SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X