ZOH: Tanečníci na ľade Myslivečková s Csölleyom v krátkom programe na 19. mieste

Pjongčang 19. februára (TASR) - Slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley obsadili v krátkom programe tanečných párov na ZOH v Pjongčangu 19. miesto a predstavia sa tak aj v utorňajších voľných jazdách. V Ľadovej aréne v Kangnungu predviedli pri svojom olympijskom debute kompaktnú jazdu, za ktorú dostali 59,75 b, čo je ich kariérne maximum. Krátky program vyhrali Kanaďania Tessa Virtueová, Scott Moir s rekordnou známkou 83,67 b. O takmer dva body menej dostali Francúzi Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (81,93), tretí sú Madison Hubbellová a Zachary Donohue z USA (77,75). V súťaži pokračuje 20 z 24 štartujúcich tanečných párov.  
 

Myslivečková a Csölley splnili svoj základný cieľ, s ktorým na olympiádu cestovali. V krátkom programe zlepšili svoj doteraz najlepší bodový sumár spred dvoch rokov, ktorý mal hodnotu 58,04 b. Slovákom po úvodnej časti s rumbou vyšla tanečná sekvencia s držaním a zdvíhaním i synchronizované twizzly. Po svojej jazde v tretej skupine sa zaradili na priebežné šieste miesto a už vtedy bolo jasné, že sa predstavia aj vo voľnom tanci.

Tanečné páry - krátky program: 1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 83,67, 2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 81,93, 3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77,75, 4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 77,73, 5. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 76,57, 6. Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Soloviev (OŠR) 75,47, ... 19. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Lukáš CSÖLLEY (SR) 59,75 (postup do voľných tancov).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X