ZOH: Tanečníci na ľade Virtueová s Moirom získali druhé olympiijské zlato, Myslivečková s Csölleyom na 20. mieste

Pjongčang 20. februára (TASR) - Kanadskí krasokorčuliari Tessa Virtueová so Scottom Moirom získali na ZOH v Pjongčangu zlato v súťaži tanečných párov. V Ľadovej aréne v Kangnungu triumfovali s celkovou známkou bodu 206,07 bodu. Striebro putuje do Francúzska zásluhou Gabrielly Papadakisovej a Guillauma Cizerona, ktorí zaostali za víťazmi o necelý bod. Bronz vybojoval americký tandem Maia Shibutaniová, Alex Shibutani. Slovenský tanečný pár Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley obsadil 20. miesto (142,57 b.).
 

Virtueová s Moirom sa v Pjongčangu tešili z druhého olympijského zlata, premožiteľov nenašli ani na ZOH 2010 na domácom ľade vo Vancouvri. Pred štyrmi rokmi v Soči boli strieborní. Kanaďania sa po krátkom programe usadili na čele o necelé dva body pred Papadakisovou a Cizeronom a hoci predviedli až druhú najlepšiu voľnú jazdu, tesný náskok si udržali. V olympijskej histórii sa zlaté double v tancoch na ľade naposledy podarilo ruskému páru Paša Griščukovová, Jevgenij Platov na ZOH 1994 v Lillehammeri a ZOH 1998 v Nagane.          
 

Myslivečková s Csölleyom dostali za voľný program na hudbu z muzikálu Kabaret v hlavnej úlohe s Lizou Minelliovou známku 82,82 b. Oproti krátkemu programu si o jednu priečku pohoršili, keď ich predstihli Turci Alisa Agafonovová s Alperom Ucarom. Myslivečková s Csölleyom predviedli temperamentný tanec, no za technické elementy im rozhodcovia udelili nižšie známky ako ich konkurentom. Za osobným rekordom z vlaňajšej olympijskej kvalifikácie z nemeckom Oberstdorfe zaostali takmer o 4,5 bodu.
      
Výsledky súťaže tanečných párov: 1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan. 206,07 b., 2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 205,28, 3. Maia a Alex Shibutaniovci (USA) 192,59, 4. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 187,69, 5. Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Solovjew (OŠR) 186,92, 6. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 184,91, 7. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 181,98, 8. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 176,91, ... 20. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Lukáš CSÖLLEY (SR) 142,57.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X