ZOH: V kvalifikácii big air snoubordistiek Medlová na 23. mieste, nadchla ju skvelá úroveň súťaže

Pjongčang 19. februára (TASR) - Jediná slovenská snoubordistka na zimných olympijských hrách už má svoje účinkovanie v Pjongčangu za sebou. Klaudia Medlová sa v pondelok neprepracovala do finále disciplíny big air, v kvalifikácii skončila na 23. mieste, ktoré pridala k 24. priečke v slopestyle.
 

Olympijská debutantka nemusela vo svojej úvodnej súťaži absolvovať kvalifikáciu, keďže ju pre silný vietor zrušili a všetky účastníčky postúpili do finále: "Slopestyle asi žiadna z nás nekomentuje, mrzí ma, že sa ženský snoubording ukázal v takom svetle. S big air som však veľmi spokojná - nie s tým, že som spadla, ale že bol na takejto úrovni. Každú jednu z nás to veľmi inšpirovalo. Bolo to dobré predstavenie pre divákov."
 

Na postup do finálovej dvanástky sa v Alpensii, kde areál na big air vyrástol neďaleko skokanského mostíka i bežeckého a biatlonového štadióna, nedalo pomýšľať s jednoduchšími pokusmi. V kvalifikácii bola najlepšia Anna Gasserová z Rakúska so ziskom 98,00 b a Japonky Juka Fudžimoriová (94,25) a Reira Iwabučiová (92,75). Medlovej lepšie hodnotenie s pádom bolo 50,50 b.

 

Snoubordistky museli zariskovať a Medlovej risk nevyšiel ani v jednom z dvoch pokusov: "V druhom to bol frontside double cork 1080, nikto to nedal v kvalifikácii. Tento prvok je špecifický, lebo sa netočím rovno, ale som mierne 'vyosená'. Bol to jediný takýto trik v kvalifikácii. V nedeľu som ho skúsila dvakrát za sebou, v pondelok som ho neustála ani na tréningu. Veľmi ma mrzí, že sa mi nepodarilo postúpiť, na druhej strane som však aj veľmi hrdá, že som zo seba vydala všetko. V kvalifikácii bola neskutočná úroveň, akú som nikdy nezažila. Nemohla som ani sekundu uvažovať, že pôjdem ľahší trik na istotu. Skúsila som ten najťažší, o ktorom som vedela, že keď ho ustojím, pôjdem do prvej trojky. Som motivovaná do budúcnosti."
 

Big air žien - kvalifikácia: 1. Anna Gasserová (Rak.) 98,00 b., 2. Juka Fudžimoriová (Jap.) 94,25, 3. Reira Iwabučiová (Jap.) 92,75, 4. Laurie Blouinová (Kan.) 92,25, 5. Zoi Sadowski-Synnottová (N. Zél.) 92,00, 6. Jamie Andersonová (USA) 90,00,... 23. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 50,50 - nepostúpila do finále.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X