ZOH: V kvalifikácii big air snoubordistiek Medlová na 23. mieste, nadchla ju skvelá úroveň súťaže

Pjongčang 19. februára (TASR) - Jediná slovenská snoubordistka na zimných olympijských hrách už má svoje účinkovanie v Pjongčangu za sebou. Klaudia Medlová sa v pondelok neprepracovala do finále disciplíny big air, v kvalifikácii skončila na 23. mieste, ktoré pridala k 24. priečke v slopestyle.
 

Olympijská debutantka nemusela vo svojej úvodnej súťaži absolvovať kvalifikáciu, keďže ju pre silný vietor zrušili a všetky účastníčky postúpili do finále: "Slopestyle asi žiadna z nás nekomentuje, mrzí ma, že sa ženský snoubording ukázal v takom svetle. S big air som však veľmi spokojná - nie s tým, že som spadla, ale že bol na takejto úrovni. Každú jednu z nás to veľmi inšpirovalo. Bolo to dobré predstavenie pre divákov."
 

Na postup do finálovej dvanástky sa v Alpensii, kde areál na big air vyrástol neďaleko skokanského mostíka i bežeckého a biatlonového štadióna, nedalo pomýšľať s jednoduchšími pokusmi. V kvalifikácii bola najlepšia Anna Gasserová z Rakúska so ziskom 98,00 b a Japonky Juka Fudžimoriová (94,25) a Reira Iwabučiová (92,75). Medlovej lepšie hodnotenie s pádom bolo 50,50 b.

 

Snoubordistky museli zariskovať a Medlovej risk nevyšiel ani v jednom z dvoch pokusov: "V druhom to bol frontside double cork 1080, nikto to nedal v kvalifikácii. Tento prvok je špecifický, lebo sa netočím rovno, ale som mierne 'vyosená'. Bol to jediný takýto trik v kvalifikácii. V nedeľu som ho skúsila dvakrát za sebou, v pondelok som ho neustála ani na tréningu. Veľmi ma mrzí, že sa mi nepodarilo postúpiť, na druhej strane som však aj veľmi hrdá, že som zo seba vydala všetko. V kvalifikácii bola neskutočná úroveň, akú som nikdy nezažila. Nemohla som ani sekundu uvažovať, že pôjdem ľahší trik na istotu. Skúsila som ten najťažší, o ktorom som vedela, že keď ho ustojím, pôjdem do prvej trojky. Som motivovaná do budúcnosti."
 

Big air žien - kvalifikácia: 1. Anna Gasserová (Rak.) 98,00 b., 2. Juka Fudžimoriová (Jap.) 94,25, 3. Reira Iwabučiová (Jap.) 92,75, 4. Laurie Blouinová (Kan.) 92,25, 5. Zoi Sadowski-Synnottová (N. Zél.) 92,00, 6. Jamie Andersonová (USA) 90,00,... 23. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 50,50 - nepostúpila do finále.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím