Z podpisu novej zmluvy medzi SOV a Adecco budú profitovať aj účastníci ZOH v Soči

BRATISLAVA - Profesionálna kariéra športovcov je časovo ohraničená. Mnohí z nich vstupujú na trh práce až po tridsiatke, a napriek svojim kvalitám sú často bez praktických skúseností. Približne 60 percent z nich má ťažkosti s uplatnením. Personálna agentúra Adecco a Slovenský olympijský výbor v marci obnovili výnimočný projekt Kariérny program pre športovcov, ktorý motivuje bývalých aj aktívnych športovcov k špičkovým výkonom - nie na ihriskách, ale v práci.

Projekt predĺžili organizátori podpisom na ďalšie štyri roky. „Tento rok sa chceme sústrediť na poradenstvo v oblasti podnikania. Na seminároch športovcom poradíme, ako si založiť živnosť, s akým predmetom podnikania sa presadiť na trhu, aké povinnosti a poplatky sú s podnikaním spojené. Potreba venovať sa tejto téme vyplynula zo spätnej väzby na naše semináre v minulosti od samotných športovcov. Preto veríme, že bude pre nich užitočná,“uvádza Bruna Beata Jakub, riaditeľka spoločnosti Adecco. Semináre, ktorých počet sa bude odvíjať podľa záujmu, plánujeme zrealizovať v júni tohto roku. Budú určené pre olympionikov pripravujúcich sa na zimné olympijské hry v Soči.

Aj keď majú športovci pomerne málo praktických skúseností, ich soft skills bývajú na vynikajúcej úrovni. Ako zamestnanci aj podnikatelia sú nesmierne vytrvalí, ambiciózni a výsledkovo orientovaní.„Zamestnávatelia to často prehliadajú aj napriek tomu, že zákonník práce ponúka skvelé možnosti ako ušité pre aktívnych športovcov. Jedným z nich je málo využívaný inštitút deleného pracovného miesta,“ hovorí Bruna Beata Jakub. „Preto našu úlohu vidím aj v presviedčaní veľkých firiem. Chceme dosiahnuť, aby športovcov podporovali nielen honorármi za logo na drese, ale aj tým, že im dajú príležitosť pracovať,“ dodáva.
 
Kariérny program pre športovcov spustil v roku 2005 Medzinárodný olympijský výbor v spolupráci so spoločnosťou Adecco. Odvtedy vďaka nemu našlo kariérnu podporu a uplatnenie viac ako 10 000 športovcov z viac ako 100 krajín. Od roku 2008 spolupracuje spoločnosť Adecco aj so Slovenským olympijským výborom a to prostredníctvom seminárov a iných vzdelávacích a podporných aktivít.

Autor: Adecco

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím