Z podpisu novej zmluvy medzi SOV a Adecco budú profitovať aj účastníci ZOH v Soči

BRATISLAVA - Profesionálna kariéra športovcov je časovo ohraničená. Mnohí z nich vstupujú na trh práce až po tridsiatke, a napriek svojim kvalitám sú často bez praktických skúseností. Približne 60 percent z nich má ťažkosti s uplatnením. Personálna agentúra Adecco a Slovenský olympijský výbor v marci obnovili výnimočný projekt Kariérny program pre športovcov, ktorý motivuje bývalých aj aktívnych športovcov k špičkovým výkonom - nie na ihriskách, ale v práci.

Projekt predĺžili organizátori podpisom na ďalšie štyri roky. „Tento rok sa chceme sústrediť na poradenstvo v oblasti podnikania. Na seminároch športovcom poradíme, ako si založiť živnosť, s akým predmetom podnikania sa presadiť na trhu, aké povinnosti a poplatky sú s podnikaním spojené. Potreba venovať sa tejto téme vyplynula zo spätnej väzby na naše semináre v minulosti od samotných športovcov. Preto veríme, že bude pre nich užitočná,“uvádza Bruna Beata Jakub, riaditeľka spoločnosti Adecco. Semináre, ktorých počet sa bude odvíjať podľa záujmu, plánujeme zrealizovať v júni tohto roku. Budú určené pre olympionikov pripravujúcich sa na zimné olympijské hry v Soči.

Aj keď majú športovci pomerne málo praktických skúseností, ich soft skills bývajú na vynikajúcej úrovni. Ako zamestnanci aj podnikatelia sú nesmierne vytrvalí, ambiciózni a výsledkovo orientovaní.„Zamestnávatelia to často prehliadajú aj napriek tomu, že zákonník práce ponúka skvelé možnosti ako ušité pre aktívnych športovcov. Jedným z nich je málo využívaný inštitút deleného pracovného miesta,“ hovorí Bruna Beata Jakub. „Preto našu úlohu vidím aj v presviedčaní veľkých firiem. Chceme dosiahnuť, aby športovcov podporovali nielen honorármi za logo na drese, ale aj tým, že im dajú príležitosť pracovať,“ dodáva.
 
Kariérny program pre športovcov spustil v roku 2005 Medzinárodný olympijský výbor v spolupráci so spoločnosťou Adecco. Odvtedy vďaka nemu našlo kariérnu podporu a uplatnenie viac ako 10 000 športovcov z viac ako 100 krajín. Od roku 2008 spolupracuje spoločnosť Adecco aj so Slovenským olympijským výborom a to prostredníctvom seminárov a iných vzdelávacích a podporných aktivít.

Autor: Adecco

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X