Športové
Baku
3 min. čítania

2. súťažný deň v Baku: Výsledky

Profile picture for user Galicova
Danka
Galicová

Druhý súťažný deň XV. letného EYOF je športami nabitý. O čo najlepšie umiestnenia bojujú naši mladí atléti, zápasníci aj plavci. Pozrite si priebežné výsledky Slovákov. 

Atletika

800 m (1. kolo): Emma Paulínyová skončila na 800 m v 1. kole na 10. mieste a nepostúpila do finále.

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Rosamiliová (Švaj.) 2:11,70, 2. Brenneová (Nór.) 2:11,74, 3. Stoudková (ČR) 2:12,77., ...10. Emma Paulínyová  (SR) 2:14,55.

100 m (1. kolo): Jakub Nemec skončil na 100 m v 1. kole na 15. mieste a nepostúpil.

Celkové poradie (19 účastníkov): 1. Kamanga-Dyrbak (Dán.) 10,50 s., 2. Uysal (Turecko) 10,60 s., 3. Eriksson (Švéd.) 10,62 s., ...15. Jakub Nemec (SR) 11,10 s.

100 m (1. kolo): Viktória Forster skončila na 100 m. v 1. kole (25 účastníkov) na 7. mieste a postúpila do finále. 

Priebežné poradie (25 účastníkov): 1. Oulareová (Bel.) 11,83 s., 2. Adelekeová (Irs.) 11,87 s., 3. Kuhn (Nem.) 11,89 s., ... 7. Viktória Forster (SR) 11,98 s.

400 m (1. kolo): Andrea Švecová skončila na 400 m. v 1. kole (24 účastníkov) na 10. mieste a nepostúpila do semifinále.

Celkové poradie (24 účastníkov): 1. Schoemakerová (Bel.) 53,95 s., 2. Ertzgaardová (Nór.) 54,94 s., 3. Avilesová (Špa.) 55,14 s., ...10. Andrea Švecová (SR) 56,00 s.

Skok do diaľky (Kvalifikácia): Adam Hriň skončil v kvalifikácii skoku do diaľky (20 účastníkov) na 2. mieste a postúpil do finále. 

Priebežné poradie: 1. Ayodeji (Rak.) 7,26 m., 2. Adam Hriň (SR) 7,24 m., 3. Duvivier (Fra.) 7,11 m.

Chôdza na 10 km (CH): Patrik Nemčok skončil v chôdzi na 10 km na 10. mieste z desiatich účastníkov. Jeho čas bol 49:07,59.

Celkové poradie (10 účastníkov): 1. Gamba (Tal.) 45:15,74, 2. McGrath (Špan.) 45:51,64, 3. Tekdal (Tur.) 46:06,57, ... 10. Patrik Nemčok (SR) 49:07,59. 

Zápasenie 

Gréckorímsky štýl -60 kg (CH): Mátyás Szeiler

Celkové poradie (24 účastníkov): 1. Jafarov (Azerb.), 2. Gigiev (Rus.), 3. Muraška (Bielorus.), a Broladze (Gruz.), … 24. Mátyás Szeiler (SR)

Zápasenie voľným štýlom (kvalifikácia -46 kg): Anna Polláková

Celkové poradie (13 účastníkov): 1. Antucová (Rum.), 2. Shirinová (Azerb.), 3. Matyiová (Maď.) a Pertsavová (Bielorus.), 5. Anna Polláková (SR) 

Plávanie

100 m voľný spôsob D (rozplavby): Lillian Slušná skončila na 100 m voľným štýlom v rozplavbách na 40 mieste.

Celkové poradie (52 účastníkov): 1. Van Selmová (VB) 55,77 s., 2. Sabitová (Rus.) +0,38 s., 3. Tessariolová (Fra.) +0,60 s., ... 40. Lillian Slušná  +4,75 s.,

200 m motýlik D (semifinále) Timea Kovácsová skončila na 200 m motýlik v semifinále na 15. mieste a nepostúpila do finále.

Celkové poradie (31 účastníkov): 1. Freemanová (VB) 2:13,26 min., 2. Marková (Rus.) +0,21 s., 3. Nyiradiová (Maď.) 0,34 s., ... 15. Timea Kovácsová (SR) +11,09 s.

400 m polohové preteky D (rozplavby) Timea Kovácsová skončila na 400 m polohové preteky v rozplavbách na 17. mieste a nepostúpila do semifinále. Jana Mižúrová skončila na 21. mieste a rovnako nepostupuje.

Celkové poradie (27 účastníkov): 1. Shanahanová (VB) 4:44,34, 2. Colbertová (VB) +5,12 s., 3. Ertanová +9,02 s., ... 17. Timea Kovácsová (SR) 26,02 s., 21. Jana Mižúrová (SR) +28,29 s.

200 m znak D (semifinále): Olivia Ana Šprláková-Zmorová skončila na 200 m znak v semifinále na 13. mieste a nepostúpila do finále.

Celkové poradie (25 účastníkov): 1. Gaetaniová (Tal.) 2:13,75 min., 2. Shanahanová (VB) 0,28 s., 3. Mosdzienová (Nem.) 0,31 s., ... 13. Olivia Ana Šprláková-Zmorová (SR) 9,45 s.

100 m znak CH (rozplavby): Patrik Folťan skončil na 100 m znak v rozplavbách na 26. mieste a nepostúpil do semifinále.

Celkové oradie (32 účastníkov): 1. Tkačev (Rus.) 56,35 s., 2. Saka (Tur.) +0,70 s., 3. Ivan Adamčuk (Bielorus.) +0,77 s., ... 26. Patrik Folťan (SR) +4,44 s.

200 m prsia CH (rozplavby): Bence Dikácz skončil na 200 m prsia v rozplavbách na 26. mieste a nepostúpil do semifinále.

Celkové poradie (29 účastníkov): 1. Aškabov (Rus.) 2:17,45, 2. Fitzpatrick (Fra.), +1,26 s., 3. Ellington (VB) +1,94 s., ... 26. Bence Dikácz  +10.55 s. (SR)