Baku / XV. letný EYOF
5 min. čítania

4. súťažný deň v Baku: Tenistka Drugdová postúpila do štvrťfinále dvojhry, Forster do finále behu na 200 metrov

SOŠV - Andrej Galica

Športová šťastena dnes v Baku priala len dvom športovkyniam. Tenistka Salma Drugdovej podala vynikajúci výkon proti favoritke Gonzálezovej zo Španielska a Viktória Forsterová postúpila do finále behu na 200 metrov. Ako vyzeral dnešný deň?

Na atletickom štadióne v Baku sme doobedu mali zastúpenie v troch atletických disciplínach. Jakub Nemec štartoval v behu na 200 m, v ktorom z devätnástich účastníkov skončil na 12. mieste. Prvý Wdowik z Poľska zabehol rozbeh s časom 21,35 s., náš Jakub s časom 22,43 s.

V rozbehoch skončil aj Denis Bartek, ktorý nás dnes reprezentoval v behu na 400 m cez prekážky. Skončil na 14. mieste a do finále sa neprebojoval. Prvý Saez finišoval s časom 51,78s., Denis mal čas 56,57 s.

Jedinou dnešnou finalistkou je Viktória Forster, ktorá v rozbehoch na 200 m skončila na 8. mieste a postúpila do finále. Vo svojom rozbehu skončila druhá za Írkou Adelekovou s časom 24,61 s. Najlepší čas mala celkovo Maďarka Koszegiová, ktorá disciplínu zabehla za 24,29 s. Finále je naplánované na zajtra 20:30 hod.

Viktória Forster postúpila do zajtrajšieho finále v behu na 200 metrov.

Salma Drugdová postúpila do štvrťfinále

Mladá tenistka Salma Drugdová na XV. Európskom olympijskom festivale mládeže v 3. kole dvojhry zvíťazila nad Španielkou Gonzalezovou a zajtra bude hrať o štvrťfinále.

Salma Drugdová Španielku porazila v dvoch setoch 7:6 a 6:4. Podľa slov trénera Rastislava Nakládala dnes hrala svoj životný zápas. Nedala sa rozhodiť ťažkou súperkou a bojovala do poslednej chvíle. „Salma hrala veľmi dobre. Asi svoj životný zápas. Španielka vyradila predtým prvú nasadenú Bulharku Dimitrovovú, ktorá je už vysoko aj vo svetovom rebríčku. Salma zachovala chladnú hlavu v tiebreaku, ktorý zvládla excelentne. V druhom sete viedla už 5:0 a mala mečbal. Súperka sa uvoľnila s tým, že nemá čo stratiť a doťahovala až na 5:4. Salma sa však zaťala a ďalej ju nepustila," vyjadril sa po zápase tréner.

Plavci dnes bez semifinále

Naši reprezentanti v plávaní sú dnes síce bez semifinále, ale s ďalšími pokoreniami osobných rekordov. Ten si vylepšila Timea Kovácsová na 100 m motýlik, ktorý zaplávala za 1:05,39 min. a obsadila celkové 35. miesto. Nový rekord si vytvorila aj Lillian Slušná v rovnakej disciplíne. Finišovala s časom 1:07,46 min., čo stačilo na celkové 41. miesto. V disciplíne štartovalo 43 plavcov.

V disciplíne na 200 m voľným spôsobom sme dnes videli Oliviu Anu Šprlákovú-Zmorovú. „Olivia disciplínu zaplávala len dve stotiny za osobným rekordom s časom 2:08,77 min. a skončila na celkovom 30. miesto,” povedal tréner plavcov Rastislav Hlavatý. Olivia za prvou Colbertovou z Veľkej Británie zaostala o 6,19 s.

Z chlapcov dnes v individuálnej disciplíne štartoval len Patrik Folťan na 200 m znak. S časom 2:12,22 min. skončil na 23. mieste a za víťazom Sakom z Turecka zaostal 8,83 sekúnd. Posledná sa na štart postavila štafeta chlapcov. Vo voľnom štýle plávali František Jablčník, Matej Daniš, Bence Dikácz a Patrik Folťan. Chlapci obsadili 16. miesto.

Džudista Demčák vypadol v 2. kole

Premiéru dnes v Baku mali džudisti. Slovensko ako prvý v tomto športe reprezentoval Tomáš Demčák v kategórii -60 kg, ktorý prehral v 2. kole s Grékom Tontinidisom 0:10. Keďže Grék nasledujúci zápas prehral, Demčáka do repasáže nepotiahol. „Tomáš mal slabší nástup, potom sa trochu rozbehol, no na súpera napokon nestačil,” zhodnotila zápase trénerka Alexandra Péterová.

Džudista Tomáš Demčák dnes prehral s Grékom Tontinidisom 0:10

V Baku nás dnes v gymnastickom viacboji reprezentovala aj Sára Surmanová. Oficiálne výsledky však v tomto momente ešte známe nie sú.