Baku / XV. letný EYOF
3 min. čítania

6. súťažný deň v Baku: Výsledky

Čakajú nás posledné súťaže. Predposledný súťažný deň sa na XV. Európskom olympijsko festivale mládeže nesie v znamení plávania, džuda a atletiky. Podarí sa našim športovcom vybojovať ďalšiu medailu? Držte im palce!

Sledujte jednotlivé športy naživo

na našom webe

na oficiálnom webe EOC

Dnešný program si môžete pozrieť v závere zhrnutia včerajšieho dňa.

Plávanie

400 m pol. preteky (CH): František Jablčník skončil vo finále na 8. mieste. S časom 4:29,93 min. opäť vylepšil juniorský rekord Slovenska! Bence Dikácz skončil v rozplavbe na 18. mieste a nepostúpil do finále.

Poradie (32 účastníkov): 1. Borodin (Rus.) 4:20,05 min., 2. Kos (Maď.) +0,85 s., 3. Bursa (ČR) +4,16 s., ... 8. František Jablčník +9,88 s.

50 m voľný spôsob (D): Lillian Slušná skončila v semifinále s časom 26,72 s., ktorý predstavuje jej osobný rekord na konečnom 13. mieste.

Poradie (44 účastníkov): 1. Costeová (Rum.) 25,62 s., 2. Van Wijková (Hol.) + 0,04 s., 3. Stanisavljevičová (Srb.) + 0,09 s., ... 13. Lillian Slušná (SR) + 1,10 s.

4x100 m pol. pret. (CH): Patrik Folťan, Bence Dikácz, František Jablčník a Matej Daniš skončili v rozplavbe na 14. mieste s časom 4:02,40 min. Nepostupú ďalej.

Poradie (15 tímov): 1. Rusko (Tkačev, Aškabov, Chulkov, Klimeniščev) 3:46,64 min., 2. Francúzsko (Hugot, Fitzpatrick, Peley, Hudan) +2,04 s., 3. Veľká Británia (Ford, Ellington, Mildred, Skelton) +2,26 s., ... 14. Slovensko (Patrik Folťan, Bence Dikácz, František Jablčník, Matej Daniš) +15,76 s.

800 m voľný spôsob (D): Olivia Ana Šprláková-Zmorová skončila na 800 m voľným spôsobom na 13. mieste. Zaplávaným časom 9:02,61 min. prekonala rekord SR 14 ročných žiačok o 15 sekúnd.

Poradie (31 účastníkov): 1. Boceklerová (Tur.) 8:32,65 min., 2. Colbertová (VB) +13,72 s., 3. Tuncelová (Tur.) + 14,82 s., ... 13. Olivia Ana Šprláková-Zmorová +29,96 s.

Džudo

Kvalifikácia: +90kg (CH): Viktor Ádam prehral v osemfinále s Rusom Magomadovom na ippon. Dostal sa však do repasáže, kde v prvom kole zdolal Bielorusa Staravoitaua na ippon. Obsadil konečné  7. miesto.

Kvalifikácia: 81kg (CH): Samuel Ret zvíťazil v osemfinále nad Holanďanom Van Herkom na ippon a postúpil do štvrťfinále. V ňom však podľahol Gruzíncovi Japaridzemu na ippon. Obsadil konečné  7. miesto.

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Aregba (Fra.), 2. Japaridze (Gru.), 3. Imamverdiev (Aze.), Valieiev (Ukr.), ... 7. Samuel Ret (SVK)

Kvalifikácia: -90kg (CH): Benjamín Matašeje prehral v osemfinále s Moldavcom Ermurachim na ippon a nepostúpil do štvrťfinále. Skončil na celkovom 11. mieste.

Celkové poradie (20 účastníkov):  1. Liveze (Fra.), 2. Accogli (Tal.), 3. Poladishvili (Gru.), Gangariev (Rus.), ... 11. Benjamín Matašeje (SVK)

Atletika

Chôdza 5000 m (D) finále: Alžbeta Ragasová skončila vo finále chôdza 5000 m na 13. mieste.

Poradie (13 účastníkov): 1. Mirotvortsevová (Est.) 22:26,01 min., 2. Hryshkevichová (Biel.) 23:33,23 min., 3. Lumbrerasová (Špa.) 23:43,04 min., ... 13. Alžbeta Ragasová (SR) 27:12,48 min.

Štafeta 100+200+300+400 m (CH) 1. kolo: Slovenská štafeta (Samuel Beladič, Filip Revaj, Jakub Nemec a Denis Bartek) nedokončila 1. kolo stíhacej štafety.

Poradie (15 účastníkov): 1. Švédsko 1:56,35 min., 2. Taliansko 1:56,69 min., 3. Rakúsko 1:57,74 min.

Štafeta 100+200+300+400 m (D) 1. kolo: Slovenská štafeta (Emma Paulínyová, Viktória Forster,  Katarína Kišková a Andrea Švecová) skončila v 1. kole stíhacej štafety na 11. mieste a nepostúpila do finále.

Poradie (19 účastníkov): 1. Španielsko 2:08,89 min., 2. Grécko 2:09,43 min., 3. Francúzsko 2:09,73 min., ... 11. Slovensko 2:13,60 min.

Hod oštepom (D): Petra Hanuliaková vo finále predviedla tri neplatné pokusy a nefiguruje medzi klasifikovanými pretekárkami.