PIATOK NA ZIMNOM EYOF 2023: Snoubordisti na 5. mieste v súťaži miešaných tímov

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Slovenská dvojica Sára Pitoňáková, Jakub Tomašák obsadila v súťaži miešaných družstiev v snoubordkrose na Európskom olympijskom festivale mládeže v talianskom regióne Friuli Venezia Giulia 5. miesto. V obrovskom slalome chlapcov bol zo Slovákov najlepší Andrej Barnáš.

Pitoňáková s Tomašákom najskôr postúpili zo štvrťfinále do semifinále. V ňom obsadili 3. priečku a čakalo ich malé finále. V ňom boli v konkurencii štyroch dvojíc najlepší a tešili sa z konečnej 5. pozície.

V obrovskom slalome chlapcov štartovali Slováci s vysokými štartovými číslami a museli sa popasovať s nástrahami trate. Dlhý obrovský slalom najlepšie zvládol Andrej Barnáš, ktorý so štartovým číslom 58 obsadil konečnú 35. pozíciu. Preteky dokončil aj Philippe Beck, ktorému patrila 45. priečka. Adam Nováček a Martin Ferjanček obrovský slalom nedokončili. Celkovo bolo na štarte 100 pretekárov zo 40 krajín.

Miešaná štafeta bežcov na lyžiach 4x5 km obsadila s odstupom na najlepších 14. pozíciu. V skialpinizme boli Slováci v tretej desiatke. Júlia Jurošová skončila 22., Andrea Bruncková bola hneď za ňou. Marko Hubač sa umiestnil medzi chlapcami na 24. mieste.

Krasokorčuliarka Vanesa Šelmeková sa v porovnaní s krátkym programom výrazne zlepšila a v hodnotení sa posunula z 24. na 16. miesto. Predviedla šesť trojitých skokov, najviac bodov brala za kombináciu trojitý salchow, dvojitý axel. Rozhodcovia ocenili jej voľnú jazdu ako dvanástu najlepšiu. Víťazkou sa stala Fínka Iida Karhunenová, ktorá viedla už po krátkom programe.

VÝSLEDKY – EURÓPSKY OLYMPIJSKÝ FESTIVAL MLÁDEŽE FRIULI VENEZIA GIULIA 2023 - PIATOK

KRASOKORČUĽOVANIE

Dievčatá: 1. Iida Karhunenová (Fín.) 171,79, 2. Anna Pezzettová (Tal.) 167,96, 3. Noelle Streuliová (Poľ.) 162,34, ... 16. Vanesa Šelmeková (SR) 115,69.

ALPSKÉ LYŽOVANIE

Chlapci - obrovský slalom: 1. Miha Oserban (Slovin.) 2:40,05, 2. Rasmus Bakkevig (Nór.) +0,49, 3. Moritz Zudrell (Rak.) +0,98, ... 35. Andrej Barnáš +8,16, 45. Philippe Beck +13,62, Adam Nováček nedokončil 2. kolo, Martin Ferjanček (všetci SR) nedokončil 1. kolo.

BEH NA LYŽIACH

Miešané štafety 4x5 km: 1. Švédsko 51:45,0, 2. Fínsko +3,5, 3. Česko +18,8, ... 14. Slovensko (Martin Stankoviansky, Laura Roglová, Lucas Melich, Veronika Michalechová) +7:04,8.

SKIALPINIZMUS

Dievčatá: 1. Laia Sellesová-Sánchezová (Šp.) 59:43,7, 2. Malin Indergaard (Nór.) +48,8, 3. Melissa Bertolinová (Tal.) +1:09,1, ... 22. Júlia Jurošová +12:41,9, 23. Andrea Bruncková (obe SR) +13:15,3.

Chlapci: 1. Erik Canovi 52:44,9, 2. Marcello Scarinzi (obaja Tal.) +2:02,4, 3. Silvano Wolf (Rak.) +2:13,8, ... 24. Marko Hubač (SR) +12:38,7.

SNOUBORDING

Snoubordkros - miešané tímy: 1. Francúzsko II, 2. Taliansko, 3. Francúzsko I, ... 5. Slovensko (Sára Pitoňáková, Jakub Tomašák).