Bajčičák strieborný na ME v behu do vrchu

CERKLJE 2. júla (SITA) - Slovenský reprezentant v bežeckom lyžovaní Martin Bajčičák potvrdil svoje schopnosti medzi bežcami do vrchu. Na majstrovstvách Európy v slovinskom Cerklje (pri meste Kranj) získal v kategórii mužov na 9 km striebornú medailu. Za víťazným talianskym špecialistom Molinarim zaostal len o 14 sekúnd. Dva kilometre pred cieľom mal ešte stratu 23 sekúnd, ale rýchlym finišom neskoršieho víťaza neustále doťahoval. Bežalo sa na lesnej trati so štartom v nadmorskej výške 400 m a cieľom 1600 m, teda s prevýšením 1200 m. Medzi ženami bola zo Sloveniek najvyššie držiteľka najlepšieho slovenského maratónskeho času Ľudmila Melicherová, keď skončila šiesta. Slovenská bežecká lyžiarska jednotka Jaroslava Bukvajová bola 22. Družstvo mužov obsadilo siedmu a žien deviatu pozíciu. Druhým vrcholom sezóny pre bežcov do vrchu budú MS 16. septembra v talianskom Alta Terme, nomináciu určia po Memoriáli J. Stilla v Tatrách 28. júla. Výsledky - 9 km: muži - 1. Molinari (Tal.) 49:47, 2. Bajčičák (SR) 50:01, 3. Fontaine (Fr.) 50:14,...35. Malák (SR) 54:50, 47. Rácz (SR) 56:41, Galovič (SR) diskv., družstvá - 1. Taliansko 16, 2. Francúzsko 19, 3. Rakúsko 31,...7. Slovensko 84, ženy - 1. Demidenková (Rus.) 56:30, 2. Mudgeová (Škót.) 57:08, 3. Lallemandová (Bel.) 57:28,...5. Zatorská (Poľ., členka slovenského klubu Demolex Bardejov) 59:14, 6. Melicherová (SR) 59:31, 22. Bukvajová (SR) 1:04:21, 47. Olejárová (SR) 1:11:02, družstvá - 1. Francúzsko 30, 2. Anglicko 37, 3. Taliansko 45,...9. Slovensko 75