Športové aktuality
2 min. čítania

Batyrbek Cakulov získal cenné striebro z MS v zápasení

tasr
Batyrbek Cakulov vo finále MS v zápasení nestačil na Kylea Snydera.
Foto
TASR/AP

Slovenský reprezentant v zápasení Batyrbek Cakulov získal na majstrovstvách sveta v Belehrade striebornú medailu vo voľnoštýliarskej kategórii do 97 kg. V nedeľnom finále prehral s Američanom Kyleom Snyderom 0:6 na body.

Slovenská výprava vybojovala vo voľnom štýle na svetovom šampionáte v srbskej metropole celkovo tri cenné kovy. Striebornú medailu v kategórii do 74 kg obhájil Tajmuraz Salkazanov a Boris Makojev bol bronzový vo váhe do 86 kg.

Dvadsaťtriročný Cakulov podľahol v Belehrade až vo finále. V osemfinále suverénne vyhral nad Turkom Mucahitom Celikom (10:0), vo štvrťfinále si poradil s reprezentantom Maďarska Vladislavom Bajcajevom 4:2 na body a v semifinále zdolal Gruzínca Giviho Matčarašviliho na technickú prevahu 10:0. Vo finále mal už v súboji s ním navrch Snyder, olympijský víťaz z Ria de Janeira a strieborný z OH v Tokiu. Američan pridal do svojej zbierky tretí titul majstra sveta.

Cakulov získal v rovnakej kategórii bronz na tohtoročných ME v Budapešti, kde debutoval v slovenskom reprezentačnom drese. Rodený Osetínec ešte v ruských farbách vybojoval striebro na MS do 23 rokov 2019 v Budapešti a v tom istom roku sa v rovnakej vekovej kategórii stal majstrom Európy na turnaji v Novom Sade (do 92 kg).

„Cakulov mal vo finále veľmi ťažkú úlohu. Snyder je bývalý majster sveta a olympijský šampión, je to skúsený borec. Batyrbek nezvládol zápas psychicky, bol zablokovaný. Striebro zo svetového šampionátu je však veľmi cenné. Popracujeme na odstránení chýb a v roku 2023 sa pokúsime v tejto kategórii vybojovať olympijskú miestenku,“ povedal pre TASR tréner slovenských voľnoštýliarov Erik Cap.

nadacia2percenta2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola