Aktuality

Do vedomostnej súťaže SOV o olympizme pre verejnosť sa zapojilo 183 ľudí, 64 z nich dosiahlo 100-percentnú úspešnosť

SOV

BRATISLAVA 15. júna (SOV) - K tohtoročnému Olympijskému dňu (celosvetovo sa oslavuje 23. júna) vypísal Slovenský olympijský výbor prostredníctvom Slovenskej olympijskej akadémie tradičnú vedomostnú súťaž o olympizme nielen pre školy, ale premiérovo aj pre verejnosť. Po dobrých skúsenostiach sa všetky typy tejto vedomostnej súťaže realizujú online cez internet.

Do vedomostnej súťaže o olymopizme pre verejnosť sa prihlásilo 183 súťažiacich. Z nich viac než tretina – presne 64 – dosiahla 100-percentnú úspešnosť. O konečnom poradí tak rozhodla celková rýchlosť vyplnenia testu. Víťaz Emil Kasko to všetko stihol za 14 sekúnd. O druhé miesto sa podelili Bianka KolibárováDominik Čabrák (obaja po 16 sekúnd), tretí skončil Tomáš Bačo (18 sekúnd). Všetci od SOV dostanú knižnú pamätnicu o tohtoročných ZOH  s názvom Pjongčang 2018 a polokošeľu k Olympijskému dňu. Budú kontaktovaní na uvedených mailových adresách. Z radov ďalších účastníkov vecné ceny od SOV získajú Eva Pavlíková, Gabriela Verebová, Ľubomír Jakubov, Kristína Daňková, Radka Tirpáková, Matúš Vysoký a Bianka Veseleňáková.

Správne odpovede na súťažné otázky pre verejnosť nájdete tu: https://www.milujemsport.olympic.sk/projekty/olympijske-sutaze-/vedomostna-sutaz/spravne-odpovede/aa7544afb3e0dad44474a1752e3af6fb?kviz=1