Šport a olympizmus
MŠVVaŠ
3 min. čítania

Dušan Guľáš nahradil Jozefa Gönciho vo funkcii predsedu správnej rady Fondu na podporu športu

Dušan Guľáš
Foto
JÁN SÚKUP

Novým predsedom správnej rady Fondu na podporu športu sa stal Dušan Guľáš. Vo funkcii nahradil Jozefa Gönciho, ktorý na post rezignoval v pondelok 18. mája. Guľáša na návrh ministra školstva Branislava Gröhlinga vymenoval za predsedu správnej rady na svojom stredajšom rokovaní vládny kabinet.

Dušan Guľáš je dlhé roky spätý so športom. Angažuje aj v olympijskom hnutí. V súčasnosti je predseda správnej rady Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru. V minulosti bol členom predstavenstva futbalového Spartaka Trnava. Spoločnosti, v ktorých je konateľ, aktívne podporujú viaceré športové kluby, združenia i individuálnych športovcov.

„Do čela správnej rady Fondu na podporu športu sa dostal človek, ktorý dôverne pozná športové prostredie. Aj vďaka aktívnej činnosti v Nadácii SOŠV Dušan Guľáš vie, kde šport tlačí topánka. Nastupuje v neľahkých časoch. Som však presvedčený, že spoločne s ďalšími členmi správnej rady dokážu spoločnosti, že športové hnutie u nás je schopné spravovať si finančné zdroje aj prostredníctvom tejto platformy. Teším sa na vzájomnú spoluprácu a verím, že budeme slovenský šport posúvať naďalej dopredu. Šport je dôležitou súčasťou života celej spoločnosti. Investície do pohybových aktivít sa jej viacnásobne vrátia. Z debát s členmi správnej rady viem, že význam športu pre spoločnosť vnímajú rovnako,“ reagoval na vymenovanie nového predsedu správnej rady Fondu na podporu športu prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Orgány Fondu na podporu športu sa začali kreovať v závere minulého roka. Gönci bol vo funkcii šesť mesiacov, vymenovala ho 11. decembra 2019 ešte predošlá vláda. V tom čase bol aj štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Podľa súčasného štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára odstúpil Gönci z osobných dôvodov.

Cieľom Fondu na podporu športu je zabezpečenie efektívnej podpory pre rozvoj športovej infraštruktúry, pohybových aktivít mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, športu pre všetkých i pre zdravotne znevýhodnených ľudí. Najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom fondu je správna rada zložená z 11 členov. Funkčné obdobie členov správnej rady je päť rokov. Podľa zákona má Fond k dispozícii ročne 20 miliónov eur.

OLOV
pg
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV