Šport a olympizmus
3 min. čítania

Dva dni plné pohybu: Športuj Slovensko sa vracia na Štrbské Pleso!

Obľúbené podujatie Športuj Slovensko sa vracia na Štrbské Pleso. Čakajú vás dva dni plné športu a skvelej zábavy pre malých i veľkých. V tatranskom prostredí sa 25. a 26. marca môžu malí športovci dosýta zabaviť a zasúťažiť si spolu so športovými hviezdami.

Letná verzia na Štrbskom Plese dopadla na výbornú, preto sa Športuj Slovensko do Tatier vracia aj v zime. Slovenský olympijský a športový výbor si spoločne s generálnym partnerom, spoločnosťou BILLA a bratmi Žampovcami pripravili až dva dni plné športu.

Viac o Športuj Slovensko

Množstvo športov aj známych olympionikov

Návštevníci si otestujú svoje schopnosti v zjazdovom i bežeckom lyžovaní či v sánkovaní. Vyskúšať si budú môcť aj boby a streľbu na hokejovú bránu. Nebude chýbať ani autogramiáda známych olympionikov a tombola o zaujímavé veci. Vstup na podujatie je ZDARMA.

Pre mladých športových nadšencov je pripravený Skills Run, v ktorom si môžu vyskúšať lyžiarske schopnosti. Pretekári si otestujú svoje schopnosti prekonávaním rôznych prekážok na trati. Výstroj a lyžiarske vybavenie si budú môcť požičať priamo na mieste a zadarmo.

Na BILLA Žampa Cupe lyžiarske preteky aj pokus o rekord

O skvelú súťažnú atmosféru sa postarajú aj bratia Žampovci a to priamo na svahu. Športuj Slovensko na Štrbskom Plese spojilo sily s 8. ročníkom BILLA Žampa Cupu. Všetci nadšenci lyžovania vo veku od 8 do 16 rokov sa môžu registrovať na lyžiarske preteky zadarmo. V sobotu 25. marca sa spoločne pokúsime o  zápis do Slovenskej knihy rekordov v hromadnom zjazde. Viac informácií na webe BILLA Žampa Cupu.

„Cieľom podujatí Športuj Slovensko je rozhýbať Slovensko a pritiahnuť mladých ľudí bližšie k športu. Pohyb by sa mal stať náplňou ich voľného času. Vlaňajšie letné podujatia mali v mestách veľkú odozvu, preto som veľmi rád, že sme sa rozhodli v nich pokračovať aj v zime na Štrbskom Plese,“ hovorí prezident SOŠV Anton Siekel.

Na zimnú verziu Športuj Slovensko sa teší aj Jana Gregorovičová, zástupkyňa generálneho partnera, spoločnosti BILLA, ktorá koordinuje spoluprácu na športovom projekte: „Sme hrdým partnerom projektu Športuj Slovensko. Ak bude jeho zimná verzia taká zaujímavá a bohatá na zážitky, ako bola tá letná, bude to stáť za to. Na predchádzajúcich podujatiach si zašportovali aj mnohí naši zamestnanci a ich deti, pretože my v BILLE podporujeme zdravý životný štýl.“

Podujatie podporujú aj exkluzívny partner SOŠV TIPOS, generálny partner 4F a hlavný partner Allianz a partneri STRABAG a Matador Group.

Viac o Športuj Slovensko

od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV