Šport a olympizmus
2 min. čítania

Dvaja členovia atletickej časti slovenskej výpravy na predolympijskom kempe v Urajasu museli ísť do karantény

Z Tokia Gabriel Bogdányi pre www.atletika.sk a www.olympic.sk

Dvaja členovia prvej časti deväťčlennej slovenskej atletickej výpravy na Hrách XXXII. olympiády, ktorí sú na tréningovom kempe v Urajasu, museli ísť do povinnej 14-dňovej karantény. Dôvodom je fakt, že boli identifikovaní ako možný blízky kontakt nakazenej osoby v lietadle, ktorým prileteli do Japonska.

„Nejde o nič vážne, je to len preventívne opatrenie. Karanténa obom platí od 17. a potrvá do 30. júla,“ informoval vedúci atletickej výpravy na OH v Tokiu a šéftréner SAZ Martin Pupiš a podotkol, že v rámci ochrany osobných údajov mená osôb v karanténe nemôžu byť bez ich súhlasu zverejnené.  „Pre oboch platia karanténne opatrenia – musia sa úplne izolovať od ostaných, s nikým sa nesmú stretávať, môžu však naďalej trénovať v čase, keď ostatní členovia výpravy nie sú na štadióne. Aj vzhľadom na fakt, že obe osoby boli zaočkované a majú za sebou aj šesť negatívnych PCR testov v krátkom čase za sebou, opatrenia sú miernejšie.“

Vedenie atletickej časti výpravy dostalo informáciu o tom, že dvaja jej členovia boli možný blízky kontakt nakazenej osoby od „covidového“ úradu vedenia mesta Urajasu, pričom informované bolo aj vedenie celej slovenskej olympijskej výpravy.

Podujatia a športovci
Šport
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri