La Seu d’Urgell
2 min. čítania

Eliška Mintálová tretia v pretekoch SP v La Seu d´Urgell, prvý raz na stupni medzi elitou

Eliška Mintálová sa prvý raz v kariére prebojovala na stupeň víťaziek v pretekoch Svetového pohára.
Foto
TASR/Michal Svítok

Slovenská kajakárka Eliška Mintálová obsadila 3. miesto v treťom kole Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom La Seu d’Urgell. Za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 7,36 s, druhá skončila Britka Mallory Franklinová (+3,66). Mintálová dosiahla prvé pódiové umiestenie v pretekoch Svetového pohára, predtým bola najlepšie štvrtá vo finále SP 2019 v Prahe.

"Je to pre mňa úžasný pocit a som veľmi šťastná. Už pred pretekmi sa mi jazdilo veľmi dobre počas všetkých tréningov a pred touto jazdou som si hovorila, že by to mohlo vyjsť na medailu. Naozaj som sa cítila veľmi dobre. Škoda, že jazda nebola úplne podľa predstáv. Mala som tam zopár chýb, do toho dva ťuky, ale som šťastná, že som sa dokázala aj po chybách spamätať a strednú úsek som prešla veľmi pekne a celkovo to hodnotím veľmi pozitívne aj keď boli chyby. Je to moja prvá medaila a dúfam, že takto budem pokračovať," uviedla Mintálová na webe Slovenskej kanoistiky canoe.sk.

Mintálová bola jedinou slovenskou reprezentantkou v sobotňajších finálových súťažiach v K1. Do finále sa neprebojovali Jana Dukátová ani Soňa Stanovská. Medzi mužmi sa to nepodarilo ani čerstvému striebornému olympijskému medailistovi Jakubovi Grigarovi.

Z finálových výsledkov 3. kola Svetového pohára v La Seu d’Urgell, K1 ženy: 1. Foxová (Aus.) 89,92 s (0), 2. Franklinová (V. Brit.) 93,58 (2), 3. Eliška MINTÁLOVÁ (SR) 97,28 (4), 4. Kuhnleová (Rak.) 97,37 (4), 5. Satilová (Braz.) 97,42 (0), 6. Apelová (Nem.) 97,68 (2), ... v semifinále 19. Jana DUKÁTOVÁ 104,03 (4), 23. Soňa STANOVSKÁ (obe SR) 106,63 (8), K1 muži: 1. Přindiš (ČR) 82,76 s (0), 2. Oschmautz (Rak.) 83,12 (0), 3. Kauzer (Slovin.) 83,26 (0), ... v semifinále 20. Jakub GRIGAR (SR) 89,25 (4).