Športové aktuality
3 min. čítania

Erik Vlček sa dostal na šieste olympijské hry, zabojuje o štvrtú medailu

(TASR, pp)
Foto
Slovenská kanoistika

Rýchlostnému kanoistovi Erikovi Vlčekovi sa splnil sen štartovať na šiestych olympijských hrách. Vďaka úspechu v pondelkovej internej kvalifikácii bude sedieť v posádke štvorkajaku na 500 m spolu so Samuelom Balážom, Denisom Myšákom a Adamom Botekom. Doteraz sa žiaden slovenský športovec nepredstavil pod piatimi kruhmi šesťkrát. 

Vlček o nomináciu do káštvorky na OH 2020 v Tokiu musel tuho bojovať v náročnej pondelkovej internej kvalifikácii. S Csabom Zalkom sú dlhoroční „parťáci“, sedeli spolu v K4 i K2, no na bratislavskom Zemníku si na vode nič nedarovali.

„S Csabom sa dobre poznáme, sme veľmi dobrí kamaráti. Je to dobrý chalan aj kajakár. Bolo to veľmi tesné. Celé sa to vyvinulo tak, že v K4 mohol byť v Tokiu iba jeden z nás a druhému zostal v ruke čierny Peter. Dnes som bol lepší ja. Simulovali sa podobné podmienky, ako budú v Tokiu, absolvovali sme dve jazdy v K1 na 400 m. Je to približne rovnaký kus ako v K4 na 500 m. S Csabom aj po športovom súboji ostaneme naďalej kamaráti,“ uviedol pre TASR Erik Vlček.

Päť olympijských štartov majú na svojom konte Martina Moravcová, Jozef Gönci, Michal Martikán, Mária Jasenčáková, Martina Halinárová, Martin Bajčičák a Ivan Bátory. Šesťkrát však ešte nebol na olympijských hrách žiaden slovenský športovec, aj keď Martin Tešovič sa prebojoval na vrcholné podujatie vo vzpieraní a boboch celkovo šesťkrát, reálne však štartoval len na štyroch. „Veľmi ma teší, že som sa k tomu dopracoval. Som veľmi rád, že sa mi podarilo splniť cieľ. Na všetkých predchádzajúcich olympijských hrách som štartoval v K4 a veľmi som chcel ísť aj do Tokia ako člen káštvorky. Nejde tu o nejaké lámanie rekordov. Pre mnohých športovcov je už samotná účasť na OH vrchol kariéry,“ zdôraznil trojnásobný olympijský medailista.

Aj v Tokiu chce bojovať o cenné kovy. „Chceme spraviť čo najlepší výsledok. Loď je dobre poskladaná, chalani majú formu. Môžeme sa na seba spoľahnúť, je tam vzájomná dôvera. Nie som vyslovený líder, ale mám skúsenosti. Ak budem mať nápad ako byť lepší, chcem ho využiť. Ďalšia medaila by bola obrovský úspech, bolo by to niečo úžasné. V Tokiu budú veľmi náročné podmienky, no veríme, že sa na ne dobre pripravíme,“ dodal desaťnásobný majster sveta, ktorý spoločne so Samuelom Balážom, Denisom Myšákom a Adamom Botekom už v pondelok zamieril na týždňové sústredenie do maďarského Szolnoku.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri