Športové
Baku / XV. letný EYOF
13 min. čítania

EYOF 2019 v Baku: Kompletné výsledky

Profile picture for user Galicova
Danka
Galicová

Uplynulý týždeň sa v Baku uskutočnil XV. letný Európsky olympijský festival mládeže, multišportové podujatie pre mladých športovcov vo veku 14 až 18 rokov. Slovensko domov prinieslo len jednu bronzovú medailu a spomedzi 48 krajín Európy obsadilo v medailovej tabuľke 36. miesto, o ktoré sa delí s Lotyšskom a Slovinskom. Pozrite si kompletné výsledky našich športovcov. 

Zápasenie

 

Dievča (1): Anna Polláková (voľný štýl 46 kg)

Chlapci (4): Tomáš Csörgö  (voľný štýl 55 kg), Michal Vereš (voľný štýl 65 kg), Szeiler Matyáš (gréckorímsky štýl 60 kg), Ladislav Huszarovics (gréckorímsky štýl 65 kg)


Voľný štýl 55 kg (CH): Tomáš Csörgö skončil celkovo na 15. mieste.

Celkové poradie (18 účastníkov): 1. Pirodu (Tal.), 2. Nasirov (Azerb.), 3. Kiss (Maď.) a Eltemirov (Rus.), ... 15. Tomáš Csörgö (SR)

Gréckorímsky štýl -60 kg (CH): Mátyás Szeiler skončil celkovo na 24. mieste.

Celkové poradie (24 účastníkov): 1. Jafarov (Azerb.), 2. Gigiev (Rus.), 3. Muraška (Bielorus.), a Broladze (Gruz.), … 24. Mátyás Szeiler (SR)

Zápasenie voľným štýlom -46 kg (D): Anna Polláková skončila na 5. mieste.

Celkové poradie (13 účastníkov): 1. Antucová (Rum.), 2. Shirinová (Azerb.), 3. Matyiová (Maď.) a Pertsavová (Bielorus.), ... 5. Anna Polláková (SR)

Gréckorímsky štýl: -65 kg (CH): Ladislav Huszarovics skončil na 24. mieste.

Celkové poradie (27 účastníkov): 1. Hasanli (Azerb.), 2. Nakaev (Ger.), 3. Iakhiev (Rus.) a Holubovskyi (Ukr.), ... 24. Ladislav Huszarovics (SR).

Zápasenie voľným štýlom -65 kg (CH): Michal Vereš skončil na 14. mieste.

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Gadzhiev (Azerb.), 2. Tskhovrebov (Rus.), 3. Patsinashvili (Gruz.) a Semenov (Ukr.), ... 14. Michal Vereš (SR).

Tenis

 

Dievčatá (2): Salma Drugdova (dvojhra, štvorhra), Irina Balus (dvojhra, štvorhra)

Chlapci (2): Peter Benjamín Privara (dvojhra, štvorhra), Peter Naď (dvojhra, štvorhra)


Dvojhra (CH): Peter Benjamin Privara a Peter Naď skončili v 2. kole dvojhry.

Medailisti (60 účastníkov): 1. Merida (Špan.), 2. Gaubas (Litva), 3. Ciavarella (Tal.)

Dvojhra (D): Irina Balus skončila v 2. kole dvojhry. Salma Drugdová skončila vo štvrťfinále (5. - 8. miesto). 

Medailisti (60 účastníkov): 1. Mutavdzičová (VB), 2. Šokoková (Rus.), 3. Sálková (ČR).

Štvorhra (CH): Peter Benjamin Privara a Peter Naď skončili v 2. kole štvorhry.

Poradie: 1. Česká republika, 2. Poľsko, 3. Španielsko

Štvorhra (D): Irina Balus a Salma Drugdová skončili v 2. kole štvorhry.

Poradie: 1. Bielorusko, 2. Rusko, 3. Česká republika

Plávanie

 

Dievčatá (4): Timea Kovácsová (100m znak; 100,200 m motýlik; 200m, 400m PP), Jana Mižúrová (100m znak; 200m, 400m PP), Olivia Ana Šprláková-Zmorová (200m, 400m, 800m VŠ; 200m znak), Lilian Slušná (50m, 100m VŠ, 100m motýlik)

Chlapci (4): František Jablčník (200m VŠ; 200m, 400m PP), Matej Daniš (50m, 100m VŠ, 100m motýlik), Bence Dikácz (1500m VŠ, 100m, 200m prsia), Patrik Folťan (50m VŠ; 100m, 200m znak; 100m motýlik)


100 m voľný spôsob (D): Lillian Slušná skončila v disciplíne už rozplavbách. Umiestnila sa na celkovom 40. mieste.

Celkové poradie (52 účastníkov): 1. Sabitova (Rus) 55,58 s., 2. Van Selmová (VB) 55,61 s., 3. Weiler Sastreová (Špan.) +56,25 s., ... 40. Lillian Slušná (SR) 1:00,52 min.

200 m motýlik (D): Timea Kovácsová skončila na 200 m motýlik v semifinále na 15. mieste.

Celkové poradie (31 účastníkov): 1. Sartoriová (Tal.) 2:11,76 min., 2. Tuncelová (Tur.) 2:12,39 min., 3. Freemanová (VB) 2:12,95 min., ... 15. Timea Kovácsová (SR) 2:24,35 s.

400 m polohové preteky (D): Timea Kovácsová skončila na 400 m polohové preteky už v rozplavbách na 17. mieste, Jana Mižúrová skončila na 21. mieste.

Celkové poradie (26 účastníkov): 1. Shanahanová (VB) 4:43,92 min., 2. Csulaková (Maď.) 4:50,50 min., 3. Fontanová (Tal.) 4:52,21 min., ... 17. Timea Kovácsová (SR) 5:10,36 min., ... 21. Jana Mižúrová (SR) 5:12,63 min.

200 m znak (D): Olivia Ana Šprláková-Zmorová skončila na 200 m znak na 13. mieste v semifinále.

Celkové poradie (25 účastníkov): 1. Shanahanová (VB) 2:11,20 min., 2. Gaetaniová (Tal.) 2:12,03 min., 3. Denizliová (Tur.) 2:13,51 min., ... 13. Olivia Ana Šprláková-Zmorová (SR) 2:23,20 min.

100 m znak (CH): Patrik Folťan skončil na 100 m znak v rozplavbách na 26. mieste. Skončil už v rozplavbách.

Celkové poradie (32 účastníkov): 1. Tkačev (Rus.) 55,22 s., 2. Kos (Maď.) 56,36 s., 3. Maraana (Izrael.) 56,63 s., ... 26. Patrik Folťan (SR) 1:00,79 min.

200 m prsia (CH): Bence Dikácz skončil na 200 m prsia už rozplavbách, celkovo na 26. mieste.

Celkové poradie (29 účastníkov): 1. Aškabov (Rus.) 2:16,30 min., 2. Kryzhanivskyi (Ukr.), 2:16,60 min., 3. Fitzpatrick (Fra.) 2:17,30 min, ... 26. Bence Dikácz (SR) 2:28,00 min. 

100 m voľný spôsob (CH): Matej Daniš skončil na 100 m voľným spôsobom v rozplavbe. Celkovo na 40. mieste.

Celkové poradie (47 účastníkov): 1. Popovici (Rum.) 49,82 s., 2. Whittle (VB) 49,99 s., 3. Nickelsen (Dán.) 50,22 s., ... 40. Matej Daniš (SR) 54,53 s. 

400 m voľný spôsob (D): Olivia Ana Šprláková-Zmorová skončila v rozplavbe na 400 m voľným spôsobom na 18. mieste. 

Celkové poradie (42 účastníkov): 1. Boceklerová (Tur.) 4:09,71 min., 2. Colbertová (VB) 4:16,58 min., 3. Varulnikova (Rus.) 4:17,15 min. ... 18. Olivia Ana Šprláková-Zmorová 4:25.95 min.

200 m prsia (D): Jana Mižúrová obsadila v rozplavbe 22. miesto.

Celkové poradie (33 účastníkov): 1. Chikunová (Rus.) 2:24,15 min., 2. Delmasová (Fra.) 2:27,50 min., 3. Meyneová (Írsko) 2:30,76 min., ... 22. Jana Mižúrová 2:40,91 min.

4x100 m voľný spôsob mix: Plavecký mix v zložení Matej Daniš, Patrik Folťan, Olivia Ana Šprláková-Zmorová a Lilian Slušná skončil na 18. mieste.

Celkové poradie (20 tímov): 1. Veľká Británia (Whittle, Mildred, Van Selmová, Davisová) 3:32,48 m., 2. Rusko (Chulkov, Tkačev, Trofimová, Sabitová) 3:34,62 min., 3. Nemecko (Kohlschmid, Sorgius, Zachenhuberová, Kleinová) 3:36,12 min., 18. Slovensko (Matej Daniš, Patrik Folťan, Olivia Ana Šprláková-Zmorová a Lilian Slušná) 3:49,46 min.

200 m polohové preteky (CH): František Jablčník skočil v semifinále na 13. mieste.

Celkové poradie (28 účastníkov): 1. Borodin (Rus.) 2:01,55 min., 2. Kos (Maď.) 2:02,60 min., 3. Saka (Tur.) 2:03,25 min., ... 13. František Jablčník (SR) 2:08,99 min.

1500 m voľný spôsob (CH): Bence Dikácz skončil v rozplavbách a obsadil 20. miesto. 

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Grgič (Chorv.) 15:04,75 min., 2. Betlehem (Maď.) 15:15,60 min., 3. Beth (Nem.) 15:20,58 min., ... 20. Bence Dikácz (SR) 16:47,53 min.

200 m voľný spôsob (D): Olivia Ana Šprláková-Zmorová voľný spôsob zaplávala len 2 stotiny za osobným rekordom s časom 2:08,77 min. a skončila na 30. mieste. 

Poradie (49 účastníkov): 1. Boceklerová (Tur.) 2:00,62 min., 2.Colbertová (VB) 2:00,90 min., 3. Guscová (Pol.), 2:02,36 min. ... 30. Olivia Ana Šprláková-Zmorová (SR) 2:08,77 min.

200 m znak (CH): Patrik Folťan skončil v rozplavbách, obsadil 23. miesto. 

Celkové poradie (31 účastníkov): 1. Tkačev (Rus.) 2:01,24 min., 2. Saka (Tur.) 2:01,62 min., 3. Kosinski (Pol.) 2:02.79 min., ... 23. Patrik Folťan (SR) 2:12,11 min.

100 m motýlik (D): Timea Kovácsová v rozplavbách zaplávala v osobnom rekorde 1:05,39 min. a umiestnila sa na 35. mieste. Lillian Slušná takisto zaplávala osobný rekord 1:07,46 min. a skončila na 41. mieste. 

Celkové poradie (43 účastníkov): 1. Sabitová (Rus.) 59,07 s., 2. Vanotterdijková (Belg.) 59,33 s., 3. Zachenhuberová (Nem.) 1:00,01 min., ... 35. Timea Kovácsová (SR) 1:05,39 min., 41. Lillian Slušná (SR) 1:07,46 min. 

4x100 m voľný spôsob (CH): František Jablčník, Matej Daniš, Bence Dikácz a Patrik Folťan obsadili v rozplavbách  konečné 16. miesto.

Celkové poradie (17 tímov): 1. Veľká Británia (Mildred, Skelton, Ford, Whittle), 3:26,71 min., 2. Rusko (Chulkov, Tkačev, Klimenishchev, Borodin) 3:27,14 min., 3. Turecko (Filiz, Hacisalihoglu, Aslan, Gulsen) 3:28,09 min. ... 16. Slovensko (František Jablčník, Matej Daniš, Bence Dikácz a Patrik Folťan) 3:39,84 min.

200 m voľný spôsob (CH): František Jablčník skončil v semifinále a obsadil 14. miesto.

Celkové poradie (48 účastníkov): 1. Mildred (VB) 1:49,33 min., 2. Popovici (Rum.) 1:50,93 min., 3. Gulsen (Tur.) 1:51,33 min., ... 14. František Jablčník (SR) 1:55,07 min.

400 m pol. preteky (CH): František Jablčník skončil vo finále na 8. mieste. Vylepšil juniorský rekord Slovenska. Bence Dikácz skončil v rozplavbe na 18. mieste a nepostúpil do finále.

Celkové poradie (32 účastníkov): 1. Borodin (Rus.) 4:20.05 min., 2. Kos (Maď.) 4:20,90 min., 3. Bursa (ČR) 4:24,21 min., ... 8. František Jablčník 4:29,93 min. ...18. Bence Dikácz 4:40,62 min.

50 m voľný spôsob (D): Lillian Slušná skončila v semifinále s časom, ktorý predstavuje jej osobný rekord na konečnom 13. mieste.

Celkové poradie (44 účastníkov): 1. Costeová (Rum.) 25,34 s., 2. Stanisavljevičová (Srb.) 25,70 s., 3. Van Wijková (Hol.) 25,76 s., ... 13. Lillian Slušná (SR) 26,72 s.

4x100 m pol. pret. (CH): Patrik Folťan, Bence Dikácz, František Jablčník a Matej Daniš skončili v rozplavbe a obsadili konečné 14. miesto s časom 4:02,40 min. 

Celkové poradie (15 tímov): 1. Rusko (Tkačev, Aškabov, Chulkov, Klimeniščev) 3:43,63 min., 2. Veľká Británia (Ford, Ellington, Mildred, Skelton) 3:44,45 min., 3. Francúzsko (Hugot, Fitzpatrick, Peley, Hudan) 3:46,16 min., ... 14. Slovensko (Patrik Folťan, Bence Dikácz, František Jablčník, Matej Daniš) 4:02,40 min. 

800 m voľný spôsob (D): Olivia Ana Šprláková-Zmorová skončila na 800 m voľným spôsobom na 13. mieste. Zaplávaným časom 9:02,61 min. prekonala rekord SR 14 ročných žiačok o 15 sekúnd.

Poradie (31 účastníkov): 1. Boceklerová (Tur.) 8:32,65 min., 2. Colbertová (VB) 8:46.37 min., 3. Varulnikova (Rus.) 8:50,45 min., ... 13. Olivia Ana Šprláková-Zmorová 9:02,61 min.

 

Džudo

 

Dievča: Silvia Tománková (do 57 kg)

Chlapci (5): Benjamín Maťašeje (90 kg), Viktor Ádam (nad 90 kg), Samuel Ret (81 kg), Tomáš Demčák (60 kg), Miloš Krajčí (66 kg)


60 kg (CH): Tomáš Demčák obsadil celkové 9. miesto.

Celkové poradie (26 účastníkov): 1. Bayramov (Aze.), 2. Magomadov (Rus.) 3. Balarjishvili (Cyp.) a Lipard (Est.)... 9. Tomáš Demčák (SR).

66 kg (CH): Miloš Krajči obsadil celkové 9. miesto.

Celkové poradie (23 účastníkov): 1. Šabikanov (Rus.), 2. Nebotov (Ukr.), 3. Tsoutlasvili (Gréc.), 3. Szegedi (Maď.), ... 9. Miloš Krajči (SR).

57 kg (D): Silvia Tománková skončila na celkovom 17. mieste.

Celkové poradie (21 účastníkov): 1. Yildizová (Tur.), 2. Galitskaiová (Rus.), 3. Bocková (Nem.), 3. Wagemakerová (Hol.), ... 17. Silvia Tománková (SR)

+90kg (CH): Viktor Ádam obsadil konečné  7. miesto.

Celkové poradie (15 účastníkov): 1. Mammedov (Aze.) 2. Magomadov (Rus.) 3. Anglionin (Fra.) a Tatiashvili (Gru.), ...7. Viktor Ádam (SR).

81kg (CH): Samuel Ret obsadil konečné  7. miesto. 

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Aregba (Fra.), 2. Japaridze (Gru.), 3. Imamverdiev (Aze.) a Valieiev (Ukr.), ... 7. Samuel Ret (SR).

90kg (CH): Benjamín Matašeje obsadil konečné 11. miesto. 

Celkové poradie (20 účastníkov):  1. Liveze (Fra.), 2. Accogli (Tal.), 3. Poladishvili (Gru.) a Gangariev (Rus.), ... 11. Benjamín Matašeje (SR).

 

Cyklistika 

 

Dievčatá (2): Tereza Kurnická (preteky s hromadným štartom, časovka), Miriama Číšecká (preteky s hromadným štartom, časovka)

Chlapci (3): Martin Svrček (preteky s hromadným štartom, časovka), Jakub Slivka (preteky s hromadným štartom, časovka), Lukáš Ungvarský (preteky s hromadným štartom, časovka)


Individuálna časovka (D): Tereza Kurnická skončila v individuálnej časovke na 24. mieste. Miriama Čišecká obsadila 58. miesto. 

Celkové poradie (75 účastníkov): 1. Backstedtová (VB) 14:35,25 min., 2. Ivanchenková (Rus.) +19,14 s., 3. Sanderová Lizetteová (Est.) +57,75 s., ... 24. Tereza Kurnická + 1:56,90 min., ... 58. Miriama Čišecká + 3:16.16 min.

Individuálna časovka (CH): Martin Svrček skončil v individuálnej časovke na 19. mieste. Lukáš Ungvarský obsadil 70. miesto a Jakub Slivka skončil na 77. mieste.

Celkové poradie (90. účastníkov): 1. Mihkels (Est.) 13:10,19 min., 2. Belletta (Tal.) + 5,93 s., 3. Aladashvili (Rus.) + 6,23 s., ... 19. Martin Svrček (SR) + 49,44 s., ...70.Lukáš Ungvarský (SR) +1:47,64 min., ...77. Jakub Slivka (SR) +1:55,47 min.

Preteky s hromadným štartom (D): Tereza Kurnická skončila v pretekoch s hromadným štartom na 43. mieste. Miriama Čišecká obsadila celkové 46. miesto. 

Celkové poradie (75 účastníkov): 1. Backstedtová (VB) 1:21,00 hod., 2. Baraleová (Tal.) +1,04 min., 3. Ivanchenková (Rus.) +1,09 min., ... 43. Tereza Kurnická (SR) +6:07 min., ... 46. Miriama Čišecká (SR) + 6:32 min. 

Preteky s hromadným štartom (CH): Martin Svrček skončil v pretekoch s hromadným štartom na 3. mieste. Lukáš Ungvarský obsadil konečné 18. miesto a Jakub Slivka skončil na 20. mieste. 

Celkové poradie (82 účastníkov): 1. Mihkels (Špa.) 1:49,24 hod., 2. Belletta (Tal.) + 0,00 s., 3. Martin Svrček (SR) +0,00 s., ...18. Lukáš Ungvarský (SR) + 1:56 min., ...20. Jakub Slivka (SR) + 1:56 min.

 

Gymnastika

Dievča: Sára Surmanová (viacboj)

Chlapec: Matej Nemčovič (viacboj)


Viacboj (CH): Matej Nemčovič skončil v kvalifikácii  na 46. mieste.

Celkové poradie (83 účastníkov): 1. Kovtun (Ukr.) 82,000 b. 2. Kuliak (Rus.) 81,100 b.,  3. Iakubov (Rus.) 80,550 b., ... 46. Matej Nemčovič (SR) 72,950 b.

Viacboj (D): Sára Surmanová skončila v kvalifikácii na 47. mieste.

Celkové poradie (79 účastníkov): 1. Listunová (Rus) 56.000 b., 2. Achampongová (VB) 52.950 b., 3. Voronová (Rus.) 52.550 b., ... 47. Sára Surmanová (SVK) 45,100 b.

 

Atletika

Dievčatá (8): Alžbeta Ragasová (5 km chôdza), Lucia Šišoláková (2000 m prekážky), Viktória Forster(100 m, 200 m), Petra Hanuliaková (oštep), Andrea Švecová (400 m, 100 m prekážky), Lujza Paliderová (skok o žrdi), Emma Paulínyová (800 m), Katarína Kišková (štafeta)

Chlapci (7): Adam Hriň (skok do diaľky, trojskok), Milan Haborák (vrh guľou), Patrik Nemčok (10 km chôdza), Filip Revaj (800 m), Samuel Beladič (štafeta), Denis Bartek (400 m prekážky), Jakub Nemec (100 m, 200 m)


800 m (D): Emma Paulínyová skončila na 800 m v 1. kole na 10. mieste a nepostúpila do finále.

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Volkmerová (Nem.) 2:05,62 min., 2. Rosamiliová (Šva.) 2:06,30 min. , 3. Pinacchiová (Špa.) 2:06,66 min., ...10. Emma Paulínyová  (SR) 2:14,55 min.

100 m (CH): Jakub Nemec skončil na 100 m v 1. kole na 15. mieste a nepostúpil do finále.

Celkové poradie (19 účastníkov): 1. Uysal (Turecko) 10,47 s., 2.Melluzzo (Tal.) 10,48 s., 3. Kunstein (Nem.) 10,53 s., ... 15. Jakub Nemec (SR) 11,10 s.

100 m (D): Viktória Forster skončila vo finále na 100 m na 6. mieste.

Celkové poradie (27 účastníkov): 1. Adelekeová (Írs.) 11,70 s., 2. Kymanenová (Fín.) 11,89 s., 3. Kuhnová (Nem.) 11,93 s., ... 6. Viktória Forster (SR) 11,96 s.

Skok do diaľky (CH): Adam Hriň skončil vo finále skoku do diaľky na 8. mieste.

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Ayodeji (Rak.) 7,31 m., 2. Duvivier (Fra.) 7,29 m., 3. Isailovic (Srb.) 7,26 m ... 8. Adam Hriň 6,93 m.

400 m (D): Andrea Švecová skončila na 400 m. v 1. kole na 10. mieste a nepostúpila do semifinále.

Celkové poradie (24 účastníkov): 1. Soldatová (Rus.) 53,57 s., 2. Schoemakerová (Bel.) 53,85 s., 3. Ertzgaardová (Nór.) 54,56 s., ...10. Andrea Švecová (SR) 56,00 s.

Chôdza na 10 km (CH): Patrik Nemčok skončil v chôdzi na 10 km na 10. mieste.

Celkové poradie (10 účastníkov): 1. Gamba (Tal.) 45:15,74 min., 2. McGrath (Špan.) 45:51,64 min., 3. Tekdal (Tur.) 46:06,57 min., ... 10. Patrik Nemčok (SR) 49:07,59 min.

200 m CH (CH): Jakub Nemec skončil na 200 m v rozbehu na 12. mieste a nepostúpil do finále.

Celkové poradie (19 účastníkov): 1. Guglielmi (Tal.) 21,11 s., 2. Kamanga-Dyrbak (Dán.) 21,15 s., 3. Wdowik (Poľ.) 21,26 s.,, ... 12. Jakub Nemec 22,42 s.

400 m cez prekážky (CH): Denis Bartek skončil na 400 m cez prekážky v rozbehoch na 14. mieste a nepostúpil do finále.

Celkové poradie (17 účastníkov): 1. Edlund (Švéd.) 51,41 s., 2. Saez (Špa.) 51,68 s., 3. Akcam (Tur.) 52,30 s., ... 14. Denis Bartek 56,57 s.

800 m (CH): Filip Revaj obsadil vo finále behu na 800 m 4. miesto. 

Celkové poradie (15 účastníkov):  1. Davidik (ČR) 1:51,02 min., 2. Roznicki (Pol.) 1:53,01 min., 3. Carranza (Špan.) 1:53,38 min., 4. Filip Revaj (SR) 1:55,18 min.  

Vrh guľou (CH): Milan Haborák vrhol 16,05 m a obsadil 17. miesto a nepostúpil do finále. 

Celkové poradie (18 účastníkov): 1. Ramadani (Kos.) 19,75 m, 2. Borodayev (Rus.) 18,83 m, 3. Ahlin (Švé.) 18,71 m, ... 17. Milan Haborák (SR) 16,05 m.

Beh cez prekážky 100 m (D): Andrea Švecová skončila v prvom kole v behu cez prekážky na 100 m na 16. mieste a nepostúpila do finále.

Celkové poradie (18 účastníkov): 1. Vendomeová (Fra.) 13,52 s., 2. Schusterová (Ger.) 13,53 s., 3. Kambundijová (Šva.) 13,63 s., ... 16. Andrea Švecová (SR) 14,45 s.

200 m (D): Viktória Forster skončila vo finále na 200 m na 4. mieste.

Celkové poradie (20 účastníkov): 1. Adelekeová (Írs.) 23,92 s., 2. Koszegiová (Maď.) 24,15 s., 3. Kouassiová (Fra.) 24,40 s., 4. Viktória Forster (SR) 24,47 s.

2000 m prekážky (D): Lucia Šišoláková skončila vo finále behu na 2000 m cez prekážky na 7.mieste

Celkové poradie (21 účastníkov): 1. Doerfelová (Nem.) 6:39,02 min., 2. Vargová (Maď.) 6:46,95 min., 3. Alviková (Nór.) 6:47,44 min., ... 7. Lucia Šišoláková (SR) 6:54,03 min. 

Skok o žrdi (D): Lujza Paliderová skončila v skoku o žrdi na 10. mieste.

Celkové poradie (12 účastníkov): 1. Vogelová (Nem.) 4,06 m., 2. Fernandezová (Špa.) 3,85 m., 3. Loesslová (Dán.), Kruegerová (Švé.) 3,85 m., ...10. Lujza Paliderová 3,60 m.

Chôdza 5000 m (D): Alžbeta Ragasová skončila vo finále chôdze na 5000 m na 13. mieste.

Celkové poradie (13 účastníkov): 1. Mirotvortsevová (Est.) 22:26,01 min., 2. Hryshkevichová (Biel.) 23:33,23 min., 3. Lumbrerasová (Špa.) 23:43,04 min., ... 13. Alžbeta Ragasová (SR) 27:12,48 min.

Štafeta 100+200+300+400 m (CH) 1. kolo: Slovenská štafeta (Samuel Beladič, Filip Revaj, Jakub Nemec a Denis Bartek) nedokončila 1. kolo stíhacej štafety. 

Celkové poradie (15 účastníkov): 1. Poľsko 1:53,39 min., 2. Švédsko 1:54,03 min., 3. Španielsko 1:54,68 min.

Štafeta 100+200+300+400 m (D) 1. kolo: Slovenská štafeta (Emma Paulínyová, Viktória Forster,  Katarína Kišková a Andrea Švecová) skončila v 1. kole stíhacej štafety na 11. mieste a nepostúpila do finále. 

Celkové poradie (19 účastníkov): 1. Španielsko 2:08,53 min., 2. Grécko 2:09,16 min., 3. Švajčiarsko 2:10,32 min., ... 11. Slovensko 2:13,60 min.

Hod oštepom (D): Petra Hanuliaková vo finále predviedla tri neplatné pokusy a nefigurovala medzi klasifikovanými pretekárkami.

Celkové poradie (12 účastníkov): 1. Andrukonisová (Poľ.) 58,77 m., 2. Suominenová (Fín.) 56,24 m., 3. Turkmenová (Tur.) 54,62 m.

Viac informácií o EYOF 2019 v Baku