Športové aktuality
Košice
4 min. čítania

Hokejisti Slovenska na MS na domácej pôde obsadili 9. miesto, na záver v Košiciach zdolali Dánsko 2:1 na samostatné nájazdy

TASR
Gratulácie reprezentačných spoluhráčov strelcovi nášho víťazného gólu proti Dánsku Ladislavovi Nagyovi, ktorý krásnym spôsobom ukončil hráčsku kariéru.
Foto
TASR/František Iván

Košice 21. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti sa rozlúčili so svetovým šampionátom na domácej pôde víťazstvom a konečným deviatym miestom. V záverečnom siedmom zápase v košickej A-skupine zdolali Dánsko 2:1 po predĺžení a nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Ladislav Nagy. Tridsaťdeväťročný útočník, posledný aktívny reprezentant z garnitúry našich majstrov sveta z roku 2002, tak dal peknú bodku sa svojou hráčskou kariérou. Počas duelu niesol na drese kapitánske „céčko“, a okrem gólu v nájazdoch a víťazstva si ho osladil aj jednou asistenciou.


Slováci si na šampionáte pripísali tri víťazstvá v riadnom čase a jedno po nájazdoch, nazbierali 11 bodov, no do vytúženého štvrťfinále sa nedostali. V základnej A-skupine obsadili 5. miesto. Pre reprezentantov spod Tatier sa zopakovala situácia z vlaňajšieho turnaja práve v Dánsku. Vtedy nazbierali taktiež 11 bodov rovnako ako v druhej skupine domáci výber, no ani jeden z tímov nepostúpil. Na predchádzajúcich turnajoch od zmeny formátu v roku 2012 pritom 11 bodov na štvrťfinále stačilo.


7. zápas A-skupiny: Slovensko - Dánsko 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0).
Góly: 40. Marinčin (Studenič, Nagy), rozh. nájazd: Nagy - 47. Bödker (Russel, Aabo Jensen). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Ohlund (Švéd.) - Leermakers (Hol.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7440 divákov (vypredané). Slovensko: Godla - Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch - Studenič, Krištof, Nagy - Daňo, Hudáček, Tatar - Lantoši, Sukeľ, Bondra - Liška, Buc, Lunter – Zigo. Dánsko: Dahm - O. Lauridsen, M. Lauridsen, Bruggisser, Aabo Jensen, O. Larsen, Nich. Jensen, M. Lassen - Bödker, Regin, Russel - Nick. Jensen, J. Jensen, Storm - Bau Hansen, Madsen, Meyer - Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Hlasy po zápase (zdroj: RTVS, TASR):


Craig Ramsay, tréner SR: "Myslím si, že náš tím bol na MS výborný. Hráči hrali naplno, odvážne a nemohol som ich žiadať, aby ešte viac bojovali. Musíme sa poučiť, ako dotiahnuť zápasy do úspešného konca, celých 60 minút. Ak by sme zo siedmich zápasov zobrali späť asi 40 sekúnd, postúpili by sme a všetci by boli šťastní. Scenár dnešného duelu by ste nevymysleli, predĺženie, nájazdy a Laco Nagy premenil ten víťazný. Som veľmi rád, že som tu bol, som hrdý na chalanov a myslím si, že by mala byť celá krajina."


Ladislav Nagy, autor víťazného nájazdu SR: "Ďakujem všetkým za krásnu rozlúčku. Myslím si, že sme hrali každý zápas naplno. Predvádzali sme skvelý hokej. Všetci mladší chalani, ktorí tu boli, makali a zapadli do tímu. Musia však aj ďalej na sebe pracovať."


Denis Godla, brankár SR: "Bol to náročný zápas, takže sme radi, že sme sa rozlúčili víťazstvom, aj kvôli Lacovi. Keď premenil svoj nájazd, snažil som sa neinkasovať, aby ten jeho zostal víťazný."


Adam Liška, útočník SR: "Myslím si, že sme ukázali, že sa vieme vyrovnať aj tým najlepším tímom. Možno nám chýbalo trochu šťastia, ku koncu zápasov sme to nezvládli. Ale verím, že každá prehra nás učí a že sa poučíme. Pre nás mladých chalanov nie je lepšia škola, ako zažiť niečo takéto. Viem, že keď príde ďalšia šanca, budeme pripravenejší."


Dávid Buc, útočník SR: "Škoda, že sme nepostúpili, z toho sme sklamaní. Dáni dnes hrali veľmi dobre, nebol to ľahký zápas, ale som rád, že sme ho zvládli. Nič to však nemení na našom sklamaní, chceli sme ísť ďalej."

Konečná tabuľka A-skupiny MS v Košiciach:

1. Kanada         7 6 0 0 1 36:11 18 *
2. Fínsko         7 5 0 1 1 22:11 16 *
3. Nemecko        7 5 0 0 2 18:18 15 *
4. USA            7 4 1 0 2 27:15 14 *

________________________________
5. SLOVENSKO      7 3 1 0 3 28:19 11
6. Dánsko         7 1 1 1 4 18:23  6
7. Veľká Británia 7 0 1 0 6  9:41  2

________________________________    
8. Francúzsko     7 0 0 2 5 14:34  2 **
* - postup do štvrťfinále
** - vypadnutie z A-kategórie

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri