Športové aktuality
Podcast
3 min. čítania

Individuality, ktoré musia mať hlavu v poriadku. Lukostreľba je najmä o mentálnej pohode

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

„Základný luk váži okolo dvoch kíl, poznáme však aj extrémy, niektoré luky vážia aj päť kíl. Váhovo nemáme obmedzenie, všetko záleží od daného športovca. Ťažší luk je efektívnejší na mierenie vo vetre, lebo viac drží, ale lukostrelec musí mať v tomto prípade výrazne väčšiu silu a výdrž.“

Verte alebo nie, lukostreľba je šport, ktorý sa prvýkrát predstavil v programe olympijských hier na hrách v Paríži v roku 1900. Antverpy 1920 boli na viac ako päť dekád poslednými Hrami, kde získavali športovci medaily v tomto odvetví. Comeback nastal v Mníchove 1972, odvtedy je lukostreľba stabilne zaradená medzi olympijské športy. Najúspešnejšími strelcami z luku na terč sú reprezentanti Južnej Kórey, v zbierke majú úctyhodných 23 zlatých medailí. Jeden z najslávnejších momentov spojených s lukostreľbou nastal v na olympijských hrách 1992 v Barcelone, keď parašportovec Antonio Rebollo prostredníctvom luku zapálil olympijský oheň.

No a práve na lukostreľbu sme si posvietili v ďalšom vydaní Olympijského podcastu, ktorý vám prináša náš exkluzívny partner TIPOS, s prezidentom Slovenského lukostreleckého zväzu Vladimírom Bužekom.

Redaktor Stanislav Benčat sa so šéfom slovenskej lukostreľby rozprával o viacerých zaujímavých témach. Čo všetko v Olympijskom podcaste nájdete?

Ako prebieha súťaž v lukostreľbe?

Koľko stojí profesionálny luk?

Ako vyzerá slovenská špička? Kto sú naše olympijské nádeje?

Od koľkých rokov sa môžu deti venovať lukostreľbe?

Je lukostreľba z globálneho hľadiska „sexi“ šport?

Stali sa pri súťažiach smrteľné úrazy?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si najnovší TalkSport

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si predchádzajúci štvrtkový podcast

 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

OLOV
pg
konferencia
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV