Športové aktuality
2 min. čítania

Ján Volko získal bronz na halových ME na 60 m

tasr
Ján Volko (vpravo) v spoločnosti ďalších dvoch medailistov zo šprintu na 60 m na halových ME v poľskej Toruni - víťazného Lamonta Marcella Jacobsa (v strede) a druhého Kevina Kranza.
Foto
TASR/AP

Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu na 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni. Vo finále zabehol čas 6,61 s. Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs vo svetovom výkone roka 6,47 s.
Zverenec trénerky Nade Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán. Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka - zlato a dvakrát bronz Dana Velďáková v trojskoku.
"Mám trochu zmiešané pocity, pretože vo finále to bol z mojej strany asi najhorší beh tu. Mal som strašne slabý štart. Napriek tomu mám radosť, že sa mi podarilo získať cenný kov," povedal pre RTVS Volko.
Najrýchlejší slovenský atlét sa pred majstrovstvami nestaval do úlohy favorita. V európskych tabuľkách mu patrila až desiata priečka. "Pred šampionátom som ani nedúfal, že sa môžem dostať tak ďaleko. Po výbornom behu v semifinále som sa dostal do eufórie a veľmi som sa na finále tešil. Na zlato som nemal, 6,47 Jacobsa je na úplne inej úrovni," priznal 24-ročný šprintér.
Bronz je v jeho podaní o to cennejší, že prišiel po komplikovanom období plnom nečakaných zmien v súťažnom i tréningovom procese pre pandémiu koronavírusu. "Veľakrát sme museli improvizovať, úspech je veľkým zadosťučinením. Je to pre nás veľká odmena za tie ťažké tréningy, ktoré sme absolvovali a za všetky tie náročné podmienky, s ktorými sme sa museli vyrovnať."

Podujatia a športovci
Šport
Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola