Športové
Bratislava
10 min. čítania

Kedy budú Slováci v akcii na Európskych hrách v Minsku? Uvádzame ich súťažný program po športoch

Profile picture for user Soucek
Ľubomír
Souček
V dedine športovcov v Minsku, na ktorú sa počas EH zmení študenské mestečko, budú už dnes v noci spať prví slovenskí športovci.
Foto
MEGOC

Už dnes večer odletia na II. európske hry do bieloruského Minska (uskutočnia sa 21. – 30. júna) prví slovenskí športovci – kompletná šestica boxerov a obaja lukostrelci. Po polnoci sa pridajú k prvým trom slovenským obyvateľom dediny športovcov, ktorými sú pracovníci športového oddelenia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Oni sú v Minsku už od nedeľňajšieho poludnia, aby v dedine pripravili všetko na príchod našich športovcov.

V priebehu utorka vedúci našej výpravy na EH, športový riaditeľ SOŠV Roman Buček, v spolupráci so Slovenským zväzom judo riešil novú situáciu, keďže Európska federácia judo Slovensku ponúkla miestenku pre džudistku Viktóriu Majorošovú (kategória do 57 kg). Ak sa všetko okolo jej štartu podarí vybaviť, stane sa 75. športovkyňou v slovenskej výprave na EH v Minsku - tridsiatou ženou. V texte nižšie ju však zatiaľ neuvádzame. V džude sme doteraz mali štyri výlučne mužské miestenky. Naši športovci budú súťažiť v 13 športoch (a v rámci cyklistiky v dvoch odvetviach).

V stredu 19. júna na podujatie odletia všetci štyria stolní tenisti aj džudisti, šestica cestných cyklistov, jediná sambistka a 8 z 10 strelcov, v piatok 21. júna všetkých 19 atlétov, v sobotu 22. júna všetkých 14 rýchlostných kanoistov aj so sprievodom, v nedeľu 23. júna dvojica strelkýň na skeet, v pondelok 24. júna štvorica dráhových cyklistov a športová gymnastka a napokon v stredu 26. júna jediná karatistka, ktorá nás bude reprezentovať v Minsku.

V prehľade účasti a štartov slovenských športovcov uvádzame miestne časy konania súťaží, na Slovensku je o hodinu menej. Časové rozpätie trvania súťaží uvádza trvanie jednotlivých blokov, nie presný čas konania konkrétnej disciplíny.

ATLETIKA

Nominácia – 19 športovcov (10 + 9): Ján Volko (100 m), Šimon Bujna (4x400 m mix, náhradník na 100 m), Denis Danáč (stíhacia štafeta – 400 m, náhradník na 4x400 m mix), Marco Adrien Drozda (110 m prek.), Alexander Jablokov (stíhacia štafeta 800 m), Martin Kučera (4x400 m mix), Lukáš Beer (skok do výšky) + Monika Weigertová (100 m, stíhacia štafeta – 200 m, 4x400 m mix), Iveta Putalová (4x400 m mix, náhradníčka na stíhaciu štafetu – 600 m alebo 200 m), Alexandra Štuková (stíhacia štafeta – 600 m), Stanislava Lajčáková (100 m prek.), Júlia Hanuliaková (hod oštepom), Lucia Vadlejch (skok do diaľky, náhradníčka na 100 m prek. a na hod oštepom), náhradníci Tomáš Zeman (skok do výšky), Jakub Bottlik (100 m prek., stíhacia štafeta na 400 m), Patrik Dӧmӧtӧr (stíhacia štafeta – 400 m) + Daniela Ledecká (4x400 mix a stíhacia štafeta – 600 m alebo 200 m), Jana Velďáková (skok do diaľky), Monika Baňovičová (univerzálna náhradníčka). Atléti budú súťažiť v novom formáte tímovej súťaže DNA.

Dejisko: futbalový štadión Dinama Minsk.

Program: V rámci modelu DNA (Dynamic New Athletics) je v programe 9 individuálnych súťaži a 1 miešaná tímová.

23. júna: 12:00 – 14:00 DNA miešané tímy kvalifikácia A,

25. júna: 14:00 – 16:00 DNA miešané tímy štvrťfinále E, 17:40 – 19:40 DNA miešané tímy štvrťfinále F, 20:00 – 22:00 DNA miešané tímy štvrťfinále G,

26. júna: 17:40 – 19:40 DNA miešané tímy semifinále H, 20:00 – 22:00 DNA miešané tímy semifinále I,

27. júna: 18:00 – 20:00 DNA miešané tímy finále.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Nominácia – 14 športovcov (8 + 6): Csaba Zalka (K1 200 m, K4 500 m), Ákos Gacsal (K1 1000 m), Peter Gelle, Adam Botek (K2 1000 m), Samuel Baláž (K4 500 m, K1 5000 m), Erik Vlček, Gábor Jakubík (K4 500 m), Matej Rusnák (C1 5000 m, 1000 m) + Ivana Mládková (K1 200 m, K1 500 m), Gabriela Ladičová (C1 200 m), Jessica Zatlkajová, Mariana Petrušová (K2 500 m), Lucia Valová, Hana Mikéciová (C2 500 m).

Dejisko: Regatta Course Zaslavľ.

25. jún: 9:00 K1 1000 m M rozjazdy, 9:21 C1 1000 m M rozjazdy, 9:43 K2 500 m Ž rozjazdy, 10:03 K2 1000 m M rozjazdy, 14:00 K1 500 m Ž rozjazdy, 14:15 K4 500 m M rozjazdy, 14:25 C2 500 m Ž rozjazdy, 15:30 K1 1000 m M semifinále, 15:44 C1 1000 m M semifinále, 15:59 K2 500 m Ž semifinále, 16:30 K2 1000 m M semifinále, 16:52 K1 500 m Ž semifinále, 17:15 C2 500 m Ž semifinále.

26. jún: 10:00 K1 1000 m M B-finále, 10:10 K1 1000 m M A-finále, 10:20 C1 1000 m M A-finále, 10:35 K2 500 m Ž A-finále, 11:15 K2 1000 m M A-finále, 14:00 K1 200 m Ž rozjazdy, 14:15 K1 200 m M rozjazdy, 14:40 C1 200 m Ž rozjazdy, 16:00 K1 200 m Ž semifinále, 16:10 K1 200 m M semifinále, 16:25 C1 200 m Ž semifinále.

27. jún: 10:00 K1 500 m Ž B-finále, 10:10 K1 500 m Ž A-finále, 10:20 K4 500 m M A-finále, 10:50 C2 500 m Ž A-finále, 14:00 K1 200 m Ž B-f

inále, 14:05 K1 200 m M B-finále, 14:10 C1 200 m Ž B-finále, 14:20 K1 200 m Ž A-finále, 14:25 K1 200 m M A-finále, 14:35 C1 200 m Ž A-finále, 16:30 K1 5000 m M finále.

Poznámka: Regata rýchlostných kanoistov má zároveň status majstrovstiev Európy.

ŠPORTOVÁ STREĽBA

Nominácia – 10 športovcov (5 + 5): Erik Varga, Marián Kovačócy (obaja trap, mix trap), Juraj Tužinský (vzduchová pištoľ 10 m), Patrik Jány (vzduchová puška 10 m), Matej Medveď (ľubovoľná malokalibrovka 3x40) + Zuzana Rehák Štefečeková, Jana Špotáková (obe trap, mix trap), Danka Barteková, Veronika Sýkorová (skeet), Martina Maršálková (vzduchová pištoľ 10 m).

Dejiská: Shooting Centre (pištoliarske a puškárske disciplíny), resp. Sporting Club (brokové disciplíny).

22. júna: 9:00 – 14:20 trap M a trap Ž kvalifikácia,

23. júna: 9:00 – 14:30 trap M a trap Ž kvalifikácia, 15:45 – 18:30 trap Ž finále, trap M finále, 9:15 – 12:30 vzduchová pištoľ 10 m M a vzduchová pištoľ Ž kvalifikácia, 11:30 – 14:25 finále,

24. júna: 9:15 – 12:30 vzduchová puška 10 m M kvalifikácia, 13:00 – 15:00 finále, 19:00 – 14:00 mix trap kvalifikácia, 15:45 – 17:15 mix trap finále,

26. júna: 9:45 – 12:30 ľubovoľná malokalibrovka 3x40 M kvalifikácia, 13:30 – 14:40 finále,

27. júna: 9:00 – 15:30 skeet Ž kvalifikácia, 16:45 – 19:30 skeet Ž finále.

CESTNÁ CYKLISTIKA

Nominácia – 6 športovci (5 + 1): Patrik Tybor, Marek Čanecký (preteky s hromadným štartom, časovka), Jan Andrej Cully, Juraj Bellan, Matúš Štoček (preteky s hromadným štartom), Alžbeta Bačíková-Pavlendová (preteky s hromadným štartom, časovka).

Dejisko: ulice Minska, štart a cieľ na Októbrovom námestí.

Program:

22. júna: 12:30 – 15:00 preteky Ž s hromadným štartom na 120 km,

23. júna: 12:00 – 16:30 preteky M s hromadným štartom na 180 km,

25. júna: 10:00 – 12:15 časovka Ž na 28,6 km, 13:00 – 16:15 časovka M na 28,6 km.

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

Nominácia – 5 športovcov (3 + 2): Martin Chren (omnium), Štefan Michalička (scratch), Andrej Strmiska (bodovacie preteky) + Alžbeta Bačíková-Pavlendová (scratch, omnium, madison), Tereza Medveďová (bodovacie preteky, stíhacie preteky, madison).

Dejisko: Minsk Arena Velodrome.

Program:

27. júna: 19:10 – 19:55 bodovacie preteky Ž finále, 19:55 – 20:20 scratch M finále,

28. júna: 19:30 – 19:50 scratch Ž finále,

29. júna: 12:05 – 12:20 omnium Ž - prvá časť, 13:15 – 13:30 druhá časť, 16:50 – 17:10 tretia časť, 19:05 – 10:35 štvrtá časť, 19:35 – 20:30 bodovacie preteky M finále

30. júna: 9:00 – 9:45 stíhacie preteky Ž kvalifikácia, 14:10 – 14:25 súboje o bronz a finále, 10:20 – 10:35 omnium M - prvá časť, 11:35 – 11:55 druhá časť, 14:50 – 15:10 tretia časť, 17:30 – 18:00 štvrtá časť, 17:00 – 17:30 madison Ž finále.

Naši boxeri, ktorí letia do Minska už dnes, budú súťažiť v Športovom paláci Uručie.

BOX

Nominácia – 6 športovcov (6 + 0): Viliam Tankó (do 60 kg), Michal Takács (do 64 kg), Tomáš Zӧld (do 69 kg), Andrej Csemez (do 75 kg), Matúš Strnisko (do 81 kg), Dávid Michálek (do 91 kg).

Dejisko: Športový palác Uručie

Program:

22. júna: 14:00 – 17:00 do 69 kg M a do 75 kg M 1. kolo, 18:30 – 21:30 do 60 kg M, 69 kg M a do 81 kg M 1. kolo,

23. júna: 14:00 – 17:15 do 91 kg M 1. kolo, 18:30 – 21:45 do 64 kg M 1. kolo,

24. júna: 18:30 – 20:30 do 69 kg M 2. kolo,

25. júna: 14:00 – 17:00 do 60 kg M, do 64 kg M a do 81 kg M 2. kolo, 18:30 – 20:30 do 75 kg M a do 91 kg M štvrťfinále,

26. júna: 14:00 – 17:00 do 69 kg M štvrťfinále, 18:30 – 21:30 do 60 kg M, do 64 kg M a do 81 kg M štvrťfinále,

28. júna: 14:00 – 17:30 do 60 kg M, do 69 kg M a do 81 kg semifinále, 18:30 – 22:30 do 64 kg M, do 75 kg M a do 91 kg M semifinále,

29. júna: 16:00 – 18:55 do 60 kg M, do 69 kg M finále, do 81 kg M finále, do 75 kg M finále, do 91 kg M finále,

30. júna: 12:00 – 15:20 do 64 kg M finále.

Poznámka: Turnaj v boxe má zároveň status majstrovstiev Európy.

DŽUDO

Nominácia – 4 športovci (4 + 0): Matej Poliak (do 66 kg), Filip Štancel (do 81 kg), Peter Žilka, Milan Randl (do 90 kg).

Dejisko: Aréna Čižovka.

Program:

22. júna: 10:30 – 15:40 do 66 kg M vyraďovacie kolá, semifinále, opravy, 17:00 – 19:10 zápasy o bronz a finále,

23. júna: 10:30 – 15:15 do 81 kg M vyraďovacie kolá, semifinále, opravy, 17:00 – 18:55 zápasy o bronz a finále,

24. júna: 10:30 – 15:15 do 90 kg M vyraďovacie kolá, semifinále, opravy, 17:00 – 19:10 zápasy o bronz a finále.

Poznámka: Turnaj v džude má zároveň status majstrovstiev Európy.

STOLNÝ TENIS

Nominácia – 4 športovci (2 + 2): Ľubomír Pištej (dvojhra M, miešaná štvorhra), Wang Jang (dvojhra M) + Barbora Balážová (dvojhra Ž, miešaná štvorhra), Taťjana Kukuľková (dvojhra Ž).

Dejisko: Olympijské tenisové centrum.

Program:

22. júna: 10:00 – 20:00 dvojhra M a dvojhra Ž 1. a 2. kolo,

23. júna: 10:00 – 11:30 miešaná štvorhra 1. kolo, 13:00 – 21:00 dvojhra M a dvojhra Ž 3. kolo,

24. júna: 10:00 – 11:30 miešaná štvohra štvrťfinále, 13:00 – 21:00 dvojhra M a dvojhra Ž 4. kolo,

25. júna: 10:00 – 12:00 miešaná štvorhra semifinále, 13:00 – 17:00 dvojhra M a dvojhra Ž štvrťfinále, 18:00 – 19:00 miešaná štvorhra o bronz, 19:00 – 20:00 miešaná štvorhra finále,

26. júna: 10:00 – 14:00 dvojhra M a dvojhra Ž semifinále, 16:00 – 17:00 dvojhra Ž o bronz, 17:00 – 18:00 dvojhra M o bronz, 18:00 – 19:00 dvojhra ž finále, 19:00 – 20:00 dvojhra M finále.

LUKOSTREĽBA

Nominácia – 2 športovci (1 + 1): Vladimír Hurban ml. (olympijský luk M, mix) + Denisa Baránková (olympijský luk Ž, mix).

Dejisko: Olympijský športový komplex.

Program:

21. júna: 9:45 – 12:30 olympijský luk M nasadzovacie kolo, 14:45 – 17:30 olympijský luk Ž nasadzovacie kolo,

23. júna: 9:00 – 10:40 olympijský lux mix štvrfinále, 10:40 – 11:30 olympijský luk mix semifinále, 15:10 – 15:35 olympijský luk mix o bronz, 15:35 – 16:00 olympijský luk mix o zlato,

24. júna: 9:00 – 17:00 olympijský luk M prvé a druhé kolo eliminácie,

25. júna: 9:00 – 17:00 olympijský luk Ž prvé a druhé kolo eliminácie,

26. júna: olympijský luk Ž 9:00 – 11:00 osemfinále, 11:00 – 12:00 štvrťfinále, 12:00 – 12:30 semifinále, 15:30 – 15:45 o bronz, 15:45 – 16:00 o zlato,

27. júna: olympijský luk M 11:10 – 13:10 osemfinále, 13:10 – 14:10 štvrťfinále, 14:10 – 14:40 semifinále, 14:40 – 14:55 o bronz, 14:55 – 15:10 o zlato.

BEDMINTON

Nominácia – 1 športovkyňa (0 + 1): Martina Repiská (dvojhra).

Dejisko: Falcon Club.

Program:

24. júna: 9:00 – 15:40 a 16:00 – 22:00 dvojhra Ž zápasy v skupinách,

25. júna: 9:00 – 15:40 a 16:00 – 22:00 dvojhra Ž zápasy v skupinách,

26. júna: 9:00 – 14:40 a 15:00 – 21:00 dvojhra Ž zápasy v skupinách,

27. júna: 10:00 – 15:20 dvojhra Ž zápasy o postup do štvrťfinále,

28. júna: 10:00 – 16:40 dvojhra Ž štvrťfinále,

29. júna: 10:00 – 15:40 dvojhra Ž semifinále,

30. júna: 12:00 – 16:00 dvojhra Ž finále.

Poznámka: V jednotlivých časových blokoch sa odohrajú aj zápasy v ďalších disciplínach bedmintonu bez slovenskej účasti.

SAMBO

Nominácia – 1 športovkyňa (0 + 1): Silvia Reviláková (do 52 kg).

Dejisko: Športový palác.

Program:

23. júna: 10:00 – 13:59 do 52 kg Ž štvrťfinále, semifinále a opravy, 17:00 – 18:00 zápasy o bronz a o zlato.

KARATE

Nominácia – 1 športovkyňa (0 + 1): Miroslava Kopúňová (kumite do 68 kg).

Dejisko: Aréna Čižovka.

Program:

29. júna: 10:55 – 12:19 kumite do 68 kg Ž kvalifikácia, 16:15 – 16:31 semifinále, 18:01 – 18:09 finále.

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

Nominácia – 1 športovkyňa (0 + 1): Chiara Bunce (viacboj).

Dejisko: Minsk Arena.

Program:

27. júna: 13:00 – 16:00 a 17:00 – 20:00 kvalifikácia viacboja Ž,

29. júna: 14:00 – 16:30 finále viacboja Ž,

30. júna: 13:00 – 16:35 finále na náradiach Ž.

ZÁPASENIE

Nominácia – 1 športovec (1 + 0): Achsarbek Gulajev (voľný štýl do 74 kg).

Dejisko: Športový palác.

25. júna: 11:00 – 13:40 voľný štýl do 74 kg M osemfinále a štvrťfinále, 18:00 – 19:20 semifinále,

26. júna: 11:00 – 14:10 voľný štýl do 74 kg M opravy, 18:40 – 20:40 zápasy o bronz a finále.

ŠPORTY BEZ SLOVENSKEJ ÚČASTI (A ICH DEJISKÁ):

basketbal 3 proti 3 (Palova Arena), plážový futbal (Olympijský športový komplex), moderná gymnastika, športový aerobik, športová akrobacia, skoky na trampolíne (všetky budú v Minsk Arene).