Šport a olympizmus
2 min. čítania

Kvapku krvi Slovenského olympijského tímu v Trnave osobne podporili Zuzana Rehák Štefečeková, Martina Gogolová-Kohlová a Richard Varga

(sou)

BRATISLAVA, 11. októbra (SOV) – Nadácia Slovenského olympijského výboru v spolupráci so Slovenským olympijským výborom, Slovenskou olympijskou marketingovou, a.s. a so Slovenským futbalovým zväzom vo štvrtok už druhý raz v tomto roku realizovala projekt Kvapka krvi Slovenského olympijského tímu. Cieľom tohto projektu je pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú krv na záchranu života.

Odbery prebiehala v príjemnej atmosfére. Vpravo predseda správnej rady Nadácie SOV Dušan Guľáš, v strede olympionička Martina Gogolová-Kohlová.
Foto
JÁN SÚKUP

Pracovníci Národnej transfúznej služby SR vykonávali odbery predpoludním v trnavskej City Aréne na štadióne Antona Malatinského.

Akciu prišli osobnou účasťou podporiť aj traja olympionici – dvojnásobná strieborná medailistka z OH, majsterka sveta i Európy v streľbe Zuzana Rehák Štefečeková, exmajsterka Európy v rýchlostnej kanoistike Martina Gogolová-Kohlová (obe členky správnej rady Nadácie SOV si priviedli aj svoje malé detičky) a tohtoročný majster Európy v krátkom triatlone Richard Varga.

Medzi darcami krvi bola aj pracovníčka SOV Zuzana Vodáčková.
Foto
JÁN SÚKUP

Všetci traja olympionici chceli aj darovať krv, ani jeden z nich však napokon nemohol, pretože v posledných mesiacoch navštívili zdravotne rizikové krajiny a Gogolová-Kohlová (v minulosti už v rámci tohto projektu darovala krv) navyše ešte nedávno dojčila. Naša strelecká hviezda Rehák Štefečeková je držiteľka striebornej Janského plakety, žiaľ, teraz jej darovanie krvi znemožnil fakt, že v septembri súťažila na svetovom šampionáte v Kórejskej republike, kde získala dve zlaté medaily. Vargovi zase vystavil stopku fakt, že pred menej ako pol rokom súťažil v Číne.

Prvým darcom krvi bol už krátko po ôsmej ráno športový riaditeľ City Areny Trnava Branislav Kriška. Najcennejšiu tekutinu odovzdal aj predseda správnej rady Nadácie SOV Dušan Guľáš, alebo pracovníčka SOV Zuzana Vodáčková. Žiaľ, prišiel pomerne malý počet darcov.

Spoločná fotografia organizátorov zo SOV, olympionikov a pracovníkov Národnej transfúznej služby SR.
Foto
JÁN SÚKUP
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri