Športové
III. zimné olympijské hry mládeže v Lausanne 2020
11 min. čítania

Lausanne 2020: Kedy uvidíme v akcii našich športovcov?

Profile picture for user Galicova
Danka
Galicová

Zimné olympijské hry mládeže 2020 sa uskutočnia vo švajčiarskom Lausanne od 9. do 22. januára 2020. Slovensko bude reprezentovať 49 mladých športovcov v desiatich športových odvetviach, a to v zjazdovom lyžovaní, bežeckom lyžovaní, akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, biatlone, šortreku, ľadovom hokeji v súťaži družstiev a 3x3 formáte, sánkovaní, boboch a skialpinizme. Kedy ich uvidíme v akcii? Pozrite si kompletný program. 

Dátum

Športové odvetvie

Miesto

Čas

Disciplína

Športovci

Finále

9.1.

Otvárací ceremoniál

Vaudoise aréna

19:30 - 21:30

     
                    

10.1.

Zjazdové lyžovanie

Les Diablerets Alpine Centre 10:15 - 11:30 super G (D) Rebeka Jančová x
      13:30 - 15:00 super G (CH) Teo Žampa x
             
 

Skialpinizmus

Villars Winter Park 10:30 - 12:30 individuálne preteky (D) Laura Kovárová x
      12:30 - 14:30 individuálne preteky (CH) Matúš Černek x
             
 

Hokej 3x3

Lausanne Vaudoise Arena

16:00 - 19:00 1. kolo chlapcov Rastislav Eliáš  
          Patrik Melicher  
          Peter Repčík  
          Ivan Thomka  
      19:00 - 22:00 1. kolo dievčat Ivana Látková  
          Nikola Janeková  
          Zuzana Dobiašová  
          Emma Donovalová  
          Barbora Kapičáková  
             

11.1. 

Zjazdové lyžovanie

Les Diablerets Alpine Centre 10:30 - 11:30 alpská kombinácia (CH) Teo Žampa x
      12:30 - 13:30 alpská kombinácia (D) Rebeka Jančová x
             
 

Biatlon

Les Tuffes Nordic Centre  10:30 - 12:05 individuálne preteky na 10km (D) Ema Kapustová x
          Sára Pacerová x
          Barbara Skačanová x
      13:30 - 15:15 individuálne preteky na 12,5km (CH) Matej Badáň x
          Matej Gregor x
          Bruno Matovič x
             
 

Hokej 3x3

Lausanne Vaudoise Arena 09:00 - 12:00 2. kolo chlapcov Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
      12:00 - 15:00 2. kolo dievčat Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
      16:00 - 19:00 3. kolo chlapcov Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
      19:00 - 22:00 3. kolo dievčat Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
             

12.1.

Zjazdové lyžovanie

Les Diablerets Alpine Centre 10:00 - 11:30 Obrovský slalom 1. kolo (D) Rebeka Jančová  
      12:45 - 14:15 Obrovský slalom 2. kolo (D) Rebeka Jančová ? x
             
 

Biatlon

Les Tuffes Nordic Centre 10:30 - 11:40 miešaná štafeta jednotlivcov Slovensko x
             
 

Hokej 3x3

Lausanne Vaudoise Arena 09:00 - 12:00 4. kolo chlapcov Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
      12:00 - 15:00 4. kolo dievčat Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
      16:00 - 19:00 5. kolo chlapcov Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
      19:00 - 22:00 5. kolo dievčat Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
             

13.1.

Zjazdové lyžovanie

Les Diablerets Alpine Centre 10:00 - 11:30 obrovský slalom (CH) 1. kolo Teo Žampa  
      12:45 - 14:15 obrovský slalom (CH) 2. kolo Teo Žampa ? x
             
 

Skialpinizmus

Villars Winter Park 10:30 - 13:30 šprint (D) Laura Kovárová x
        šprint (CH) Matúš Černek x
             
 

Hokej 3x3

Lausanne Vaudoise Arena 09:00 - 12:00 6. kolo chlapcov Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
      12:00 - 15:00 6. kolo dievčat Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
      16:00 - 19:00 7. kolo chlapcov Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
      19:00 - 22:00 7. kolo dievčat Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
             

14.1.

Zjazdové lyžovanie

Les Diablerets Alpine Centre 09:30 - 11:00 slalom 1. kolo (D) Rebeka Jančová  
      11:00 - 12:30 slalom 1. kolo (CH) Teo Žampa  
      13:45 - 15:00 slalom 2. kolo (D) Rebeka Jančová ? x
      15:00 - 16:15 slalom 2. kolo (CH) Teo Žampa ? x
             
 

Skialpinizmus

Villars Winter Park 11:00 - 12:45 miešaná štafeta národných olympijských výborov Laura Kovárová x
          Matúš Černek x
             
 

Biatlon

Les Tuffes Nordic Centre 10:30 - 11:55 šprint na 7,5 km (CH) Matej Badáň x
          Matej Gregor x
          Bruno Matovič x
      13:30 - 15:00 šprint na 6 km (D) Ema Kapustová x
          Sára Pacerová x
          Barbara Skačanová x
             
 

Hokej 3x3

Lausanne Vaudoise Arena 12:00 - 13:30 semifinále 1 chlapcov a dievčat Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
             
          Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
      13:30 - 15:00 semifinále 2 chlapcov a dievčat Rastislav Eliáš ?  
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
             
          Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
             

15.1.

Zjazdové lyžovanie

Les Diablerets Alpine Centre 11:00 - 12:30 paralelný slalom MIX Rebeka Jančová x
          Teo Žampa x
             
 

Biatlon

Les Tuffes Nordic Centre 10:30 - 12:35 miešaná štafeta Slovensko x
             
 

Hokej 3x3

Lausanne Vaudoise Arena 12:00 - 13:30 zápas o 3. miesto (CH a D) Rastislav Eliáš ? x
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
             
          Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
      13:30 - 15:00 zápas o 1. miesto (CH a D) Rastislav Eliáš ? x
          Patrik Melicher ?  
          Peter Repčík ?  
          Ivan Thomka ?  
             
          Ivana Látková ?  
          Nikola Janeková ?  
          Zuzana Dobiašová ?  
          Emma Donovalová ?  
          Barbora Kapičáková ?  
             

17.1.

Sánkovanie

St. Moritz Olympia Bob Run

08:30 - 10:30 jednosedadlové sane (D) Nikola Trembošová x
          Bianka Petríková x
      11:00 - 12:30 dvojsedadlové sane (CH) Vratislav Varga x
          Metod Majerčák x
             
 

Hokej - turnaj družstiev

Lausanne Vaudoise Arena 17:00 - 19:00 Švédsko - Slovensko tím SR  
             

18.1.

Snoubording

Leysin Park & Pipe 09:30 - 15:00 Slopestyle (D) Eva Hanicová x
             
 

Beh na lyžiach

Vallee De Joux Cross-Country Centre 11:00 - 14:15 Cross country cross (D + CH) Timea Mazúrová x
          Kristína Sivoková x
          Denis Tilesch x
          Matúš Oravec x
             
 

Šortrek

Lausanne Skating Arena  11:00 - 14:30 1000m (D) Petra Rusnáková x
             
 

Sánkovanie

St. Moritz Olympia Bob Run 08:30 - 10:30 jednosedadlové sane (CH) Vratislav Varga x
          Dávid Lihoň x
      11:00 - 12:30 dvojsedadlové sane (D) Nikola Trembošová x
          Bianka Petríková x
             

19.1.

Akrobatické lyžovanie

Villars Winter Park 11:00 - 14:30
ski cross (D + CH)

Kayla Anna Lozáková
x
          Jakub Válek x
    Leysin Park & Pipe 09:30 - 15:00 slopestyle (CH) Michael Oravec x
             
 

Beh na lyžiach

Vallee De Joux Cross-Country Centre 12:00 - 15:30 šprint (D + CH) Timea Mazúrová x
          Kristína Sivoková x
          Denis Tilesch x
          Matúš Oravec x
             
 

Hokej - turnaj družstiev

Lausanne Vaudoise Arena 17:00 - 19:00 Slovensko - Nemecko Tím SR   
             
 

Boby

St. Moritz Olympia Bob Run 12:00 - 14:00 monobob (D) Viktória Čerňanská x
             

20.1.

Snoubording

Villars Winter Park 11:00 - 14:30 snoubord cross (D) Katarína Pitoňáková x
    Leysin Park & Pipe 09:30 - 14:15 big air - kvalifikácia (D) Eva Hanicová  
             
 

Hokej - turnaj družstiev

Lausanne Vaudoise Arena 11:00 - 13:00 semifinále 1 (D) Tím SR ?  
      17:00 - 19:00 semifinále 2 (D) Tím SR ?  
             
 

Šortrek

Lausanne Skating Arena 13:00 - 16:00 500 m (D) Petra Rusnáková x
             
 

Sánkovanie

St. Moritz Olympia Bob Run 08:30 - 11:00 tímová štafeta Slovensko x
             
 

Boby

St. Moritz Olympia Bob Run 12:00 - 14:00 monoboby (CH) Martin Sviták x
             

21.1.

Akrobatické lyžovanie

Villars Winter Park 11:00 - 12:45 ski cross miešané tímy Slovensko x
    Leysin Park & Pipe 09:30 - 14:15 big air - kvalifikácia (D + CH) Michael Oravec x
             
 

Snoubording

Villars Winter Park 11:00 - 12:45 snoubord cross miešané tímy Slovensko x
             
 

Beh na lyžiach

Vallee De Joux Cross-Country Centre 11:00 - 12:00 individuálne preteky na 5 km voľnou technikou (D) Timea Mazúrová x
          Kristína Sivoková x
      13:00 - 14:15 individuálne preteky na 10 km klasicky (CH) Denis Tilesch x
             
 

Hokej - turnaj družstiev

Lausanne Vaudoise Arena 17:00 - 19:00 zápas o bronz (D) tím SR ? x
      20:00 - 22:00 zápas o zlato (D) tím SR ? x
             

22.1.

Akrobatické lyžovanie

Leysin Park & Pipe 09:30 - 14:00 big air finále (CH) Michael Oravec ? x
             
 

Snoubording

Leysin Park & Pipe 09:30 - 14:00 big air finále (D) Eva Hanicová  x
             
 

Šortrek

Lausanne Skating Arena 10:00 - 11:15 miešaná štafeta národných olympijských výborov Petra Rusnáková x
             

 

Záverečný ceremoniál

Medals Plaza

19:00 - 20:00

     
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri