Lenka Tománková napodobnila bronzom z MS sestru Patríciu

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
V prvej repasáži na dorasteneckých MS v Sarajeve si poradila Lenka Tománková s Eune Kohovou z Kórejskej republiky.
IJF.ORG

Džudistka Lenka Tománková napodobnila svoju sestru Patríciu a vybojovala pre Slovensko druhú bronzovú medailu z dorasteneckých majstrovstiev sveta v Sarajeve. Sedemnásťročná členka 1. Judo Clubu Pezinok si úspešne počínala na šampionáte vo váhe do 63 kg.

Lenka Tománková po voľnom žrebe v prvom kole zdolala po 109 sekundách na ippon Maďarku Bodzu Botzheimovú. V 3. kole si poradila v štvorminútovom súboji po úspešnom wazari s Marjonou Nurullojevovou z Uzbekistanu.
Vo štvrťfinále síce prehrala zverenka Jozefa Tománka s Turkyňou Sinem Orucovou, ktorá sa stala neskôr majsterkou sveta, na ippon, ďalšie dva súboje v opravách zvládla a vybojovala si bronz. Najskôr v predĺžení dala wazari Eune Kohovej z Kórejskej republiky a potom už po 26 sekundách hodila na ippon aj Sagdu Ghonimovú z Egypta.