Športové aktuality
Minsk
2 min. čítania

Ľubomír Pištej po prehratom zápase o bronz na Európskych hrách: Neviem, čo sa stalo

TASR
Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou v zápase o bronz.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pištej a Barbora Balážová prehrali v súboji o bronz v miešanej štvrohre na II. európskych hrách v Minsku s francúzskou dvojicou Tristan Flore, Laura Gasnierová 1:3 (6, -11, -8, -6). Náš prvý nasadený pár obsadil 4. Miesto.

Ľubomíra Pišteja po zápase hnevalo, že Slováci nedokázali využiť slabé chvíle Gasnierovej v prvých dvoch setoch. "Neviem, čo sa stalo, tá Francúzka hrala do polovice zápasu veľmi zle a ani neviem ako sme ich to nechali otočiť. Bolo to ťažké a je to veľká škoda. Prvé dva sety sme boli jednoznačne lepší a mohli sme to ukončiť skôr. Tretí set bol relatívne vyrovnaný, bolo 9:8 a brali si time out, prehrali sme 11:8. Tá Francúzska bola dovtedy zbytočná, no potom už niečo aj prehodila na stôl a začala hrať lepšie. Potom to už bolo ťažké a nakoniec vyhrali. Po treťom sete to na nás padlo a už sme to nevedeli zmeniť."

Pozápasové blahoželanie sklamaných Slovákov bronzovým Francúzom.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

Barboru Balážovú zase škrela chyba v druhom sete. Ak by ju neurobili, tak by sa Slováci dostali do vedenia 2:0. "Aj v dnešnom prvom zápase ráno sme nevedeli využiť vedenie. Tam sa nám to stalo v treťom sete, teraz v druhom. Za stavu 2:0 by sa nám hralo určite úplne inak. Keď máte niekoľko setbalov na 2:0 a prehráte, ich to samozrejme potlačí hore. V treťom sete sme nastupovali v horšej pozícii, pretože chalan hral na mňa," dodala Balážová.

Miešaná štvorhra - o bronz: Barbora BALÁŽOVÁ, Ľubomír PIŠTEJ (SR) - Laura Gasnierová, Tristan Flore (Fr.) 1:3 (6, -11, -8, -6).

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri