Šport a olympizmus
Sofia
2 min. čítania

Makojev na olympijskom kvalifikačnom turnaji v Sofii druhý, Salkazanov má bronz

Ilustračná fotografia.
Foto
TASR/Duna/MTI

Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris Makojev po zisku olympijskej miestenky nenastúpil na piatkový finálový súboj v hmotnostnej kategórii do 86 kg na kvalifikačnom turnaji v Sofii. Obsadil tak druhé miesto, víťazom sa stal bez boja Japonec Sohsuke Takatani. Obaja si zabezpečili účasť na OH v Tokiu už vo štvrtok vďaka triumfom v semifinále. Dvadsaťosemročný Makojev sa predstaví pod piatimi kruhmi premiérovo.

Jeho reprezentačný kolega, ďalší rodák zo Severného Osetska Tajmuraz Salkazanov zdolal v zápase o 3. miesto v kategórii do 74 kg Arsalana Budažapova z Kirgizska 5:2 na body a z turnaja si odnáša bronz. Ten je však pre neho len slabou útechou, keďže hlavný cieľ zostal nesplnený. Olympijská miestenka Salkazanovovi tesne ušla, keď vo štvrtkovom semifinále podľahol bieloruskému reprezentantovi Magomedchabibovi Kadimagomedovi.

Pre jedinú slovenskú zástupkyňu v Sofii Zsuzsannu Molnárovú (do 68 kg) sa účinkovanie na svetovej olympijskej kvalifikácii skončilo v osemfinále. V ňom v piatok prehrala s Danute Domikaiyte z Litvy 4:6 a vypadla z bojov o Tokio. Zápas začala nádejne, vedenie však neudržala a súperka v záverečnej minúte otočila skóre. Molnárová predtým v úvodnom kole zdolala Kórejčanku Eun Sun Jeong na lopatky.

Postupový klúč na kvalifikačnom turnaji v Sofii je neľútostný, z každej kategórie sa na OH kvalifikujú iba finalisti. V sobotu ešte zabojujú o Tokio klasici Leoš Drmola (67 kg) a Denis Horváth (77 kg).

Podujatia a športovci
od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV