Peter
Pašuth
Peter Strečanský.
ARCHÍV (ps)

Člen Juniorského olympijského tímu Peter Strečanský vybojoval na majstrovstvách Európy do 19 rokov vo veslovaní bronzovú medailu v skife. Nadviazal tak na minuloročné cenné kovy z mládežníckych šampionátov.

Strečanský na kontinentálnom šampionáte do 19 rokov vo francúzskom stredisku Brive la Gaillarde vyhral svoju rozjazdu. V prvom semifinále si postrážil postup do boja o medaily, keď prišiel do cieľa na 3. pozícii.

Vo finále bol od sedemnásťročný Piešťanec od úvodu na 3. mieste, držal sa na ňom na každom medzičase. Trať dlhú 2000 m zvládol za 7:10,94. Pred Strečanským skončili iba víťazný Talian Marco Selva a Turek Halil Koroglu.

V B-finále skifu dievčat obsadila Anna Kublová 2. priečku a celkovo jej patrila 8. pozícia.