Športové aktuality
Bratislava
2 min. čítania

Ministerstvo školstva zrušilo SLA osvedčenie o uznaní za národný športový zväz

TASR
Ilustračná fotografia.
Foto
TASR/AP

Rezort školstva zrušil utorkovým dňom osvedčenie o uznaní za národný športový zväz Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA). Od začiatku decembra ukončilo svoje členstvo v SLA už viac ako 220 lyžiarov. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe.

"Ministerstvu školstva boli v priebehu tohto roka doručené viaceré podnety súvisiace s činnosťou SLA, ktorých predmetom bol aj návrh na zrušenie osvedčenia o uznaní za národný športový zväz SLA, a to z dôvodov údajného opakovaného porušovania zákona o športe," uvádza rezort školstva.

ZSL už združuje o sto športovcov viac ako SLA

Z údajov v registri fyzických osôb v športe informačného systému športu (ISŠ) vyplýva, že k 1. decembru mala SLA v ISŠ registrovaných 748 športovcov a iný športový zväz pre príslušný šport (Zväz slovenského lyžovania) mal k uvedenému dňu v ISŠ registrovaných 848 športovcov.

"Z toho vyplýva, že SLA k uvedenému dátumu nereprezentovala a nezastupovala väčšinu lyžiarov - športovcov v Slovenskej republike, čím nespĺňa podmienku na členstvo v medzinárodnej športovej organizácii s celosvetovou pôsobnosťou pre príslušný šport, v tomto prípade v Medzinárodnej lyžiarskej federácii FIS, o čom rezort školstva FIS informoval oficiálnym listom 1. decembra," ozrejmilo ministerstvo školstva.

Elektronickou poštou 2. decembra doručili ministerstvu list z FIS, z ktorého vyplýva, že FIS zablokovala konto SLA vo FIS, ako aj prístup do systému FIS, prostredníctvom ktorého je možné prihlasovať športovcov na súťaže, ktoré sa organizujú v rámci jej pôsobnosti. "Prihlasovanie slovenských lyžiarov – športovcov a členov realizačných tímov na medzinárodné súťaže organizované FIS dočasne prevzal Slovenský olympijský a športový výbor, čo je v plnom súlade so športovo-technickými predpismi FIS," uzavrelo ministerstvo školstva.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri