SOŠV
St. Moritz
2 min. čítania

Monobobistka Viktória Čerňanská si prevzala striebornú medailu zo ZOH mládeže, jedinú slovenskú v individuálnej olympijskej disciplíne

Profile picture for user Soucek
Ľubomír
Souček
Strieborná monobobistka zo ZOHM 2020 Viktória Čerňanská (vľavo) na stupni víťaziek v spoločnosti víťaznej Rumunky Georgety Popescuovej a bronzovej Nemky Celine Harmsovej.
Foto
Ľubomír Souček, SOŠV
Slovenská členka MOV Danka Barteková sa ponáhľala mať spoločnú fotku s našou jedinou medailistkou zo ZOH mládeže 2020 v individuálnej olympijskej disciplíne.
Foto
Ľubomír Souček, SOŠV

V pondelok o šiestej podvečer prišla na Medal Plaza v St. Moritzi veľká chvíľa pre Viktóriu Čerňanskú. O deň skôr si onedlho 18-ročná Bratislavčanka vybojovala striebro na zimných olympijských hrách mládeže v pretekoch monobobistiek, ale reálne ho dostala do rúk až ďalší deň. Pôvodne mala medaily za túto disciplína odovzdávať členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) pre Slovensko Danka Barteková, ale vzhľadom na to, že súťaž monobobistiek vyhrala Rumunka Georgeta Popescuová, prepustila túto poctu kolegovi v MOV z Rumunska Octavianovi Morariuovi. Danka, ktorá na ZOHM 2020 s centrom v Lausanne dlhodobo pôsobila ako predsedníčka koordinačnej komisie MOV, tak odovzdávala v pondelok medaily protagonistom iných disciplín, ale Viktórii prišla z pódia veľmi rýchlo zablahoželať.

„Po pretekoch som nevedela zaspať. Stále som v duchu prežívala moju medailovú súťaž. Nemrzí ma, že nemám zlato, každá olympijská medaila je úžasná. Koniec koncov, byť o dve stotinky pomalšia, mala by som len bronz... Moje emócie v cieli, keď som vedela, že už mám istú medailu, prekonali všetko, čo som doteraz pri športe zažila,“ vyznávala sa deň po svojom zatiaľ najväčšom životnom športovom úspechu Viktória Čerňanská.

Mladá monobobistka a predtým dlhý čas športová gymnastka, ktorá je aj výborná a všestranná atlétka, si veľmi dobre si uvedomuje, že sa pred ňou vzhľadom na jej vysokú výkonnosť otvára pomerne reálna šanca prebojovať sa na ZOH 2022 v Pekingu, kde budú mať ženské monoboby „veľkú“ olympijskú premiéru. „Určite urobím všetko pre to, aby som sa tam dostala,“ povedala Viktória Čerňanská a prezradila: „Absolvovala som v tejto zime v Königsee už aj súťaž s pretekárkami seniorskej kategórie a obstála som medzi nimi celkom dobre. Na štartoch som oproti oveľa silnejším dospelým pretekárkam strácala, ale jazdami som ich dobehla. Medzi 35 pretekárkami som bola okolo desiateho miesta.“

Viktória Čerňanská s medailou v spoločnosti šéfa Slovenského zväzu bobistov Milana Jagnešáka a svojho trénera Andreja Biciana.
Foto
Ľubomír Souček, SOŠV
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri