Aktuality

Na ME v miešanom dvojitom trape zlato Rehák Štefečekovej s Olejnikom!

TASR

Leobersdorf 6. augusta (TASR) - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková a Hubert Andrzej Olejnik získali na ME v rakúskom Leobersdorfe zlato v dvojitom trape v tímovom mixe. V pondelkovom finále triumfovali výkonom 67 bodov. Rehák Štefečeková s Olejnikom boli po polovici finále až na 4. priečke, ale z ďalších 15 dvojstrelov získali 29 bodov, čo ich katapultovalo na čelo súťaže o dva body pred talianske duo Claudia De Lucová, Antonino Barilla. Napokon náskok ešte zveľadili na štyri body. Tretia priečka patrila ďalšej talianskej dvojici Sofia Magliová, Ignazio Maria Tronca (48).

"Veľmi sa z toho teším, lebo to bolo pre nás vysnívané zlato a preto sme spolu aj trénovali. Myslím si, že na tento šampionát budem ešte dlho spôomínať, čo sa medailí týka," povedala pre RTVS Rehák Štefečeková. Jej reprezentačný kolega Olejnik dodal: "Pre nás je táto zlatá medaila veľmi cenná. Tri dni dozadu sa mi narodila dcéra, takže som dvakrát šťastný."

Slováci tak skompletizovali medailovú zbierku v tejto disciplíne, predtým si Rehák-Štefečeková vystrieľala striebro v dvojitom trape žien a Olejnik bronz v dvojitom trape mužov. Slovenská medailová zbierka z ME v Leobersdorfe tak momentálne pozostáva už z piatich cenných kovov (1-2-2).
      
Dvojitý trap - tímový mix - finále: 1. Zuzana REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ, Hubert Andrzej OLEJNIK (SR) 67, 2. De Lucová, Barilla 63, 3. Magliová, Tronca (obe Tal.) 48.