Augsburg

Na MS vo vodnom slalome kajakár Grigar štvrtý

Jakub Grigar.
TASR/Ján Krošlák

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar obsadil na majstrovstvách sveta v Augsburgu štvrté miesto v K1. V sobotňajšom finále mu bronz ušiel o 0,63 sekundy. Zvíťazil Čech Vít Přindiš, medzi ženami sa radovala Nemka Ricarda Funková. Olympijská víťazka z Tokia obhájila vlaňajší titul z Bratislavy.

Grigar bol do záverečných chvíľ v boji o medailu. "Trochu som sa bil s vodou, ale bojoval som ďalej. Medailisti sú hviezdami nášho športu a gratulujem im. Predsa len som však chcel byť v najlepšej trojke aj ja, mrzí ma to. Štvrté miesto asi ocením až časom," uviedol po pretekoch slovenský kajakár pre RTVS. Druhé miesto obsadil s mankom 0,71 s Talian Giovanni De Gennaro a bronz získal Francúz Boris Neveu (+0,97), obhajca titulu z Bratislavy. Na tretiu priečku sa posunul z desiatej pozície v semifinále.

Slovenské reprezentantky v K1 žien Eliška Mintálová a Zuzana Paňková vypadli v semifinále. Prvá menovaná obsadila 15. miesto, Paňková dostala päťdesiatsekundový trest a na pozmenenej trati nenadviazala na druhú priečku z kvalifikácie. Do najlepšej desiatky sa neprebojoval ani Adam Gonšenica, ktorý "chytil" v semifinále štyri trestné sekundy.

MS vo vodnom slalome v Augsburgu – finále, K1 muži: 1. Přindiš (ČR) 94,78 s (0), 2. De Gennaro (Tal.) +0,71 (0), 3. Neveu (Fr.) +0,97 (0), 4. Jakub GRIGAR (SR) +1,60 (0), 5. Prskavec (ČR) +3,45 (4), 6. Oschmautz (Rak.) +4,10 (2), ... v semifinále 31. Adam GONŠENICA (SR) +13,68 (4), K1 ženy: 1. Funková (Nem.) 101,14 s (0), 2. Foxová (Aus.) +1,31 s (0), 3. Liliková (Nem.) +2,85 (2), ... v semifinále: 15. Eliška MINTÁLOVÁ +12,46 (2), 28. Zuzana PAŇKOVÁ (obe SR) +65,37 (54).