Na MSJ vo vodnom slalome striebro Stanovskej v K1

Ivrea 21. júla (TASR) - Na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v talianskom meste Ivrea sa slovenská výprava radovala z prvého individuálneho kovu. Na striebornom stupni sa ocitla v kajaku juniorka Soňa Stanovská, keď ju predstihla jedine Slovinka Hočevarová o 3,56 s. "Na trati som urobila jednu obrovskú chybu, musela som na konci zariskovať, no na šťastie ten koniec mi vyšiel," vyznala sa Stanovská z pocitov. "Asi začnem zbierať druhé miesta, pretože aj vlani v Bratislave som bola druhá."

Vo finále sa v sobotu zo Slovákov ešte objavil juniorský singlkanoista Ľudovít Macúš, ktorý skončil ôsmy. V kategórii do 23 rokov sme nemali finálové zastúpenie. Obhajca zlata v C1 a víťaz kvalifikácie Marko Mirgorodský v semifinále obsadil až 20. miesto. Z kajakárok najlepšie obstála v semifinále Michaela Haššová, ale 13. miesto na finále nestačilo.