Na olympijskej trati vo Whistleri v SP biatlonistiek na 15 km 9. Kuzminová a 31. Kalinová

Vancouver 11. marca (TASR) - V pretekoch 7. kola Svetového pohára biatlonistiek na 15 km na budúcoročnej olympijskej trati vo Whistleri obsadili Anastasia Kuzminová deviate a Ľubomíra Kalinová 31. miesto. V úvodných pretekoch predolympijskej biatlonovej generálky zvíťazila Nemka Simone Hauswaldová s náskokom 39,3 sekundy pred Ruskou Oľkou Zajcevovou, 1:05,8 min ju delilo od tretej Ukrajinky Vity Semerenkovej. Výborný výkon predviedla slovenská biatlonistka Anastasiu Kuzminová, ktorá obsadila 9. miesto so stratou 2:31,0 min na víťazku. Nesklamala taktiež Ľubomíra Kalinová s premiérovými bodmi do hodnotenia SP za 31. miesto (+4:24,5).

© 2009, Autorské práva TASR. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR je výslovne zakázané.