Športové
2 min. čítania

Na ZOH 2022 v Pekingu pribudne ďalších sedem súťaží, ale zníži sa počet športovcov

TASR

Lausanne 19. júla (TASR) - Zimné olympijské hry v roku 2022 v Pekingu budú mať spolu 109 medailových súťaží, teda o sedem viac ako na predchádzajúcich ZOH v Pjongčangu. Zároveň sa ale zredukuje počet športovcov na hrách, spolu o 41 účastníkov, a výraznejší podiel budú mať ženy. V Lausanne o tom rozhodla exekutíva Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Do programu ZOH 2022 v Pekingu pribudnú súťaže miešaných tímov v skokoch na lyžiach, akrobatických skokoch, snoubordkrose a šortreku, novými disciplínami budú aj monoboby žien a big air v akrobatickom lyžovaní oboch pohlaví. Turnaj v ženskom hokeji rozšíria na 10 tímov, čo znamená o 46 športovkýň viac. V roku 2022 budú ženy tvoriť 45,44 percenta účastníkov ZOH, naposledy ich v Pjongčangu bolo 41,1 percenta.

Keďže MOV vzhľadom na finančné možnosti organizátorov neplánuje zvýšiť celkový počet účastníkov, o miestenky prídu tradičné športy - o 41 menej ich bude v lyžiarskych súťažiach, o 26 v korčuľovaní a o 20 menej v biatlone. Oproti Pjongčangu 2018 (2933 športovcov) sa tak zníži celkový počet účastníkov o 41. "Vyslali sme jasný signál, že rozmery zimnej olympiády musia byť pod kontrolou," uviedol na margo počtu účastníkov športový riaditeľ MOV Kit McConnell.
      
O pridaní nových športových odvetví do programu letných OH 2024 v Paríži sa zatiaľ nerozhodlo, MOV tak plánuje predbežne spraviť v októbri 2019 na zasadnutí v Miláne.

Podujatia a športovci

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri