Športové aktuality
Minsk
2 min. čítania

Naša 19-ročná kajakárska medailistka na 5000 m z Európskych hier Mariana Petrušová: Už som chcela dokázať, že na to mám

Profile picture for user Soucek
Ľubomír
Souček
Na stupni víťaziek po pretekoch K1 na 5000 m - zľava strieborna Maďarka Bodonyiová, víťazná Bieloruska Litvinčuková a bronzová Slovenka Mariana Petrušová.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto
Radosť Mariany Petrušovej v cieli.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

Minsk 27. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala na II. európskych hrách v Minsku bronz v K1 na 5000 m. Devätnásťročná Petrušová zaostala vo štvrtkovom finále za víťaznou Bieloruskou Marynou Litvinčukovou o 6,841 s, striebro si vybojovala Maďarka Dóra Bodonyiová (+0,745 s). "Nečakala som, že to takto dopadne. Už som mala rozbehnutých veľa 'päťkilákov', ale vždy sa tam niečo pokazilo, takže som rada, že to teraz takto vyšlo. Už som chcela dokázať, že na to mám," povedala Petrušová krátko po zisku medaily.

Mariana Petrušová s bronzovou medailou.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

Pre iba devätnásťročnú pretekárku Športového centra polície je to už druhá medaila na významnom podujatí, pred mesiacom si vybojovala na rovnako dlhej trati na Svetovom pohári v Poznani tiež bronzovú priečku. "Myslím si, že tá medaila mi dodala sebavedomie a ďalšie skúsenosti, ktoré som pretavila do týchto pretekov. Ľudia mi hovorili, že mám na medailu, ale pre mňa to bolo niečo také nepredstaviteľné a neuveriteľné. Chcela som ísť super 'päťkilák', vedela som, že mám natrénované a nakoniec to vyšlo takto. Veľmi sa teším," žiarila mladá pretekárka šťastím.

Krátko po začiatku sa na čele osamostatnili Litvinčuková s Bodonyiovou, potom za nimi vyrazila slovenská pretekárka a všetky tri sa odpútali od zvyšku štartového poľa. Petrušová sa v závere dokonca doťahovala na vedúcu dvojicu: "Štart mi úplne nevyšiel, no potom som sa tam nejako prepracovala a čudovala som sa, prečo za mnou nejdú ostatné baby. Asi som išla príliš vysoké tempo, chcela som im ujsť a nechcela som pustiť tú medailu. V závere už bolo ťažké pretlačiť sa cez tie dve, boli už aj vlny a skôr som bojovala, aby som tú tretiu priečku udržala."

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri