OHM: Máme zlatú medailu! Luknárová nedala konkurentkám šancu!

Ján Šiller, foto SOV/Andrej Galica

Buenos Aires 15. októbra (SOV) - Slovensko získalo na III. olympijských hrách mládeže konečne aj zlatú medailu. Vyhrala ju Emanuela Luknárová v slalome kajakárok.

Už vstup do súťaže mala výborný. Vo svojom treťom súťažnom dni ukázala, čo je jej silná disciplína a kvalifikáciu v krásnom prístave Puerto Madero jednoznačne vyhrala časom 1:18,97. Do osemfinále s prehlaďom postúpila aj Katarína Pecsuková šiestym najrýchlejším časom 1:23,36.

Luknárová v osemfinále ešte vylepšila čas z kvalifikácie. V súboji o štvrťfinále zdolala Talianku Lucreziu Zironiovú o viac než 11 sekúnd! Pecsuková v osemfinále vyradila Nigérijčanku Emmanuelu Bellovú. Katka je najrýchlejšia spomedzi rýchlostných kanoistiek v súťaži. Lepšie časy dosahujú len slalomárky.

Vo štvrťfinále Slovenky ako prvá a piata nastúpili proti sebe. Podľa očakávania, do boja o medaily postúpila o 5,5 s. rýchlejšia Luknárová.

Emanuela bola najrýchlejšia zo všetkých aj v semifinále. S časom 1:18,44 zdolala Taipeičanku Tzu-Hsuan Laiovú o viac než 4 sekundy.  Medaila je istá! Poslednou prekážkou je Francúzka Doriane Delassusová.

Finálový súboj ovládla o 1,75 s. rýchlejšia Slovenka časom 1:18,25!

Po vyskočení z lode sa šťastná rozbehla do náručia trénera Patrika Gajarského a ďalších členov výpravy.

Emanuela Luknárová: "Je to úžasný pocit a prajem to všetkým, aby ho zažili. Včera večer som bola trochu nervózna, ale dnes ráno som vstávala s dobrým pocitom a dobre vyspatá, takže som rada, že som mala takú dobrú noc a vyhrala som. Zajtra by som chcela vyhrať ešte viac, pretože som prioritne trénovala na C1. Bolo by to pre mňa ešte väčšie zadosťučinenie."

Patrik Gajarský, tréner: "Je to krásny pocit a neviem, čo mám teraz povedať. Veril som, že Emka môže vyhrať, preto to robíme. Každý profesionál vie, čo tomu treba obetovať.

V utorok sa Luknárová aj pred očami svojich rodičov, sestry a najlepšej kamarátky predstaví v obľúbenej C1.