Aktuality
3 min. čítania

OHM: Slováci stále bez výraznejšieho úspechu, vo štvrtok štartuje atletika

Ján Šiller, video SOV/Andrej Galica

Buenos Aires 10. októbra (SOV) - Streda priniesla päť vystúpení Slovákov na olympijských hrách mládeže (OHM), veľký dôvod na oslavu stále nemáme.

Jerguš Vengríni skončil v konkurencii 20 strelcov v disciplíne vzduchová pištoľ 10 m s 554 bodmi na 15. mieste. Suverénne triumfoval Ind Chaudhary Saurabh s finálovým nástrelom 244,2 pred Kórejčanom Yunhom Sungom (236,7) a Švajčiarom Jasonom Solarim (215,6).

Jerguš Vengríni: "Bol to trošku slabší výkon ako zvyčajne, ale na to, aké sú to veľké preteky si myslím, že som to na moje pomery zvládol ľahko nadpriemerne."

Ján Kriško, tréner: "Som spokojný, nakoľko sa jedná o prvý veľký výsledok a veľký výkon. Najlepší výkon mal zatiaľ na majstrovstvách Európy - 563, čiže pokles o tých 9 bodov nevidím tak katastrofálne."

Jozef Gönci, viceprezident SOV: "Jerguš ukázal potenciál. Neočakávalo sa, že sa dostane do finále, ale buďme ešte trošku skromní v tejto fáze jeho športovej kariéry a akceptujme aj to, že v pretekoch prichádzajú momenty, kedy nervozita predčí techniku. Ale Jerguš bojoval, bolo vidno nasadenie, aj s trénerom dobre zvolená taktika."
 

Plavec Matej Duša dnes spomedzi 50 plavcov na 50 m motýlik obsadil 45. miesto časom 26,35 s. V rozplavbách najrýchlejší bol Rus Andrei Minakov (23,50 s.).

Džudista Alex Barto bojoval v súťaži medzinárodných miešaných 8-členných tímov, vyžreboval si účasť v tíme s názvom Soul. Svoj súboj kategórie do 81 kg proti Cyperčanovi Balarjišvilimu za 64 sekúnd vyhral 10:0. Ostatní členovia Soulu však takí úspešní neboli a s družstvom Los Angeles vypadli hneď v prvom kole po výsledku 3:5. Z 13 tímov tak skončili na delenom 9. mieste.

Plavkyňa Tamara Potocká  sa predstavila vo finále 50 m motýlik, kam postúpila šiestym najrýchlejším časom semifinále (26,95 s.). Dnes sa jej čas pod 27 sekúnd zopakovať nepodarilo a skončila ôsma (27,48 s.).
Zvíťazila Švédka Sara Juneviková (26,40 s.), striebro získala Bieloruska Anastasiya Škurdaiová (26,62 s.) a bronz Ruska Polina Egorovová spolu s Nemkou Angelinou Koehlerovou (zhodne 26,68 s.).

Tamara Potocká: "Čas nebol najlepší, ale som veľmi rada, že som sa zúčastnila finále. Zajtra ma čakajú dve disciplíny, bude to náročné, lebo idú za sebou."
 


Slovenskí futsalisti vo svojom druhom vystúpení na OHM podľahli domácemu tímu 0:4 po polčase 0:3.
Tím SR: Sebastián Bačo, Tibor Boháč, Jakub Filip, Kristián Medoň, Rastislav Moravec, Jozef Koricina, Matúš Šlehofer, Matúš Ševčík, Marek Kuruc, Kevin Kollár

Pavol Michalovič, tréner: "Dnes sme zažili úžasnú atmosféru - 6000 ľudí. Pre našich hráčov je to veľká škola futsalu a chlapci si berú veľké skúsenosti. Súper bol lepší. Škoda, že sme nepremenili šance, zápas sa mohol vyvíjať inak. Ak sa nám podarí zopakovať výkon, zajtra by sme mohli urobiť dobrý výsledok s Panamou.

Matúš Ševčík, kapitán: "V prvom rade by som chcel chalanom poďakovať za skvelý, bojovný výkon. Žiaľ, podľahli sme jednoznačne lepšiemu tímu. Ako v prvom zápase, opäť nás trápila koncovka. Súper využil, čo sa dalo a ukontroloval si priebeh bez problémov. Bolo vidieť, že sú zohratejší a technickejší."

ŠTVRTKOVÝ PROGRAM SLOVÁKOV

Tamara Potocká - 50 m voľným spôsobom a 100 m motýlik (15:40 a 16:10)
Dávid Gajdoš - 50 m voľným spôsobom (16:20)
Ľubomír Kubiš - chôdza na 5 km (19:30)
Slovensko - Panama - futsal (01:00)