OHM: Súhrn piatkových výsledkov, konečne máme medailu

Ján Šiller

Buenos Aires 13. októbra (SOV) – V pondelok sa Katarína Pecsuková v rýchlostnej kanoistike postarala o prvú medailu pre slovenskú výpravu na hrách. V akcii boli aj ďalší 6 Slováci. Dnes štartujú súťaže cestnej cyklistiky.

O priebehu súťaže kajakárok so striebornou PecsukovouEmanuelou Luknárovou sa viac dočítate TU.

Triu atlétov sa darilo rôzne. Andrej Paulíny si na III. olympijských hrách mládeže v Buenos Aires výborne počínal v behu na 1500 m, časom 3:56,08 min obsadil 8. miesto spomezi 23 bežcov. Z Európanov bol rýchlejší len Francúz Corentin Tixier (3:55,20). Paulínyho konečné umiestenie bude známe po pondelkovom krose na 4 km. Lenka Kovačovicová skončila v behu na 100 m zo 42 štartujúcich 23. miesto výkonom 12,70 sekundy. Členka ŠK ŠOG Nitra dobehla v piatom behu piata za Alfredovou zo Sv. Lucie (11,99), Kolumbijčankou Vallecillovou (12,34), Jonesovou z Antiguy (12,48) a Španielkou Pintielovou (12,61). Konečné poradie v behu na 100 m bude známe po druhej časti súťaže. Šprintérky v pondelok 15. 10. od 21.05 h pobežia znova stovku, do behov budú nasadené podľa časov z piatkovej prvej časti. Lenka by mala štartovať v treťom z piatich behov. Guliarka Michaela Vrecková dosiahla v záverečnom štvrtom pokuse 13,22 m (séria 13,03 - 12,70 - 13,11 - 13,22) a na 14. mieste uzatvára po úvodnej časti poradie v tejto disciplíne. Konečné výsledky budú známe tiež v pondelok 15. októbra, keď bude o 21.50 h SELČ na programe druhá časť súťaže guliarok.

Plavkyňa Miroslava Záborská obsadila na 200 m prsia 19. miesto spomedzi 36 pretekárok. V rozplavbe dohmatla v čase 2:34,32 so stratou 5,20 s. na najrýchlejšiu Japonku Šiori Asabaovú.

Stolná tenistka Tatiana Kukuľková tvorí v súťaži miešaných družstiev spoločne s Rohitom Pagaranim z Belize tím Intercontinental 3. Vo včerajšom prvom zápase podľahli dvojici z Thajska 1:2. Tatiana svoj zápas s Jinnipou Sawettabutovou vyhrala 3:0 na sety. Pagarani, jeden z najmladších účastníkov turnaja podľahol Yanapongovi Panagitgunovi 0:3. Rozhodujúca štvorhra bola jasnou záležitosťou Thajčanov.