Šport a olympizmus
2 min. čítania

OK Piešťany podporil olympijský turnaj v ragby

Andrej Hlaváč

V rámci poslednej augustovej soboty sa uskutočnil olympijský turnaj v sedmičkovom ragby, turnaj ragby X a takisto aj turnaj detí do 12 rokov. Celé podujatie bolo zorganizované pod oficiálnym názvom Vladky cup 2020. V Piešťanoch išlo už o druhý ročník tohto podujatia, organizovaného na počesť bývalého trénera, hráča a kamaráta Vladimíra „Vladkyho“ Kubalu, ktorý sa nezmazateľným písmom zapísal do histórie piešťanského a hlavne slovenského ragby.

Zaujímavosťou celého podujatia bolo slávnostné otvorenie v olympijskom duchu, o ktoré sa postarala Eva Muraňská predsedníčka Olympijského klubu Piešťany. Najskôr sa odohral sedmičkový turnaj ako 1. kolo Majstrovstiev Slovenska v ragby 7´s – Memoriál Tonyho Puverle. Prvého kola sa zúčastnili tri tímy – 1. RC Slovan Bratislava, RUC Piešťany a Žilina Bears RC. Medzi jednotlivými zápasmi mužov sa odohral obdobný turnaj detí do 12 rokov. 1. RC Slovan Bratislava po víťazstvách nad Žilina Bears RC a RUC Piešťany obhájil titul z minulého roka a na úvod sezóny si zabezpečil vedúcu pozíciu v tabuľke.

Po sedmičkovom turnaji sa odohral ďalší rozvojový turnaj, tentokrát v ragby X, do ktorého sa zapojili štyri družstvá. Okrem Bratislavy, Piešťan a Žiliny sa turnaja zúčastnilo aj formujúce sa juniorské mužstvo do 18 rokov, ktoré napokon obsadilo štvrtú priečku, avšak chlapci podali naozaj srdnatý výkon a sú obrovským prísľubom do budúcnosti.

K podujatiu sa vyjadril aj prezident Slovenskej ragbyovej únie Eduard Krutzner ml.: „Velmi dobrý start do sedmičkové sezony v Piešťanoch – krásný sportovní den pro mládež, juniorské naděje, soutěžící týmy i diváky ve spolupráci s Olympijským klubem Piešťany. Dále bych chtěl poděkovat za vynikajíci organizaci domácímu klubu, a zároveň všem, kteří se zůčastnili tohoto podařeného turnaje, kde jsme tak mohli společně důstojně vzpomenout památky velkého muže slovenského ragby Vladkyho Kubaly.

OLOV
pg
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV