Športové aktuality
3 min. čítania

Olympijsky klub GEMER zorganizoval: Vyhlásenie najúspešnejších športovcov za rok 2016

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

V Dobšinej ocenili najúspešnejších športovcov v regióne

V stredu 21. júna 2017 v divadelnej sále Kultúrneho domu v Dobšinej ocenili najúspešnejších športovcov z rožňavského a revúckeho okresu. Prevzali si ich jednotlivci, kolektívy, dospelí, ale aj najmladší reprezentanti z radov mládeže. Olympijský klub Gemer pri zostavovaní nominácií rozoslal mestám, obciam, športovým klubom, či centrám voľného času anketové lístky, kde ich vyzval, aby nominovali svojich najúspešnejších športovcov, ktorí majú rodisko v našom regióne.
Slávnostné udeľovanie cien pre najúspešnejších športovcov roka 2016 otvoril v Dobšinej predseda Olympijského klubu Gemer, PhDr. Juraj Králik, ktorý v úvode poďakoval Mestu Dobšiná za spoluprácu a vzorne pripravené podujatie, ktoré vystúpeniami spestrili deti zo záujmových útvarov CVČ v Dobšinej, tiež akordeónový virtuóz a pedagóg, Karol Kun. Moderátor programu vyspovedal každého oceneného v šiestich nominačných kategóriách. Športovci sa zhodli v tom, že milujú šport, no dosiahnuť v ňom úspechy znamená obetovať množstvo síl a času, za čo sa im Olympijsky klub Gemer odvďačil aj v mene miest a obcí udelením cien. Ocenenia okrem predsedu a členov OK Gemer odovzdával aj primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák a viceprimátor Rožňavy, Mgr. Dionýz Kemény. Čestným hosťom bol Marcel Kollárik, konateľ Mestských lesov Dobšiná spol. s.r.o., ktoré sponzorsky podporili podujatie.
Na ocenení najúspešnejších športovcov v Gemeri, Dobšinčania získali z 15-tich udelených až 6 cien. V kategórii žiaci/žiačky do 15 rokov získala ocenenie Viktória Vilimová (Lukostrelecký klub Dobšiná) – 4. miesto na Majstrovstvách sveta kadetiek, Šopron – Maďarsko. V kategórii dorast do 21 rokov: Veronika Vilimová (lukostrelecký klub Dobšiná) – 2. miesto na Majstrovstvách sveta kadetiek Šopron – Maďarsko, Majsterka Slovenska. V kategórii dospelí: Tomáš Gazdík (Fitness Calisto Dobšiná) – 2. miesto na Majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke a Miroslava Herčková (Fitness Calisto Dobšiná) – 3. miesto na Majstrovstvách sveta v tlaku na lavičke. V kategórii kolektív – dospelí: Tomáš Fusko, Jakub Slovák (L Racing) – majstri SR v 2 WD a Vlastimil Majerčák, Michaela Vejačková (Rally automobilov) – 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska a víťazi zóny strednej Európy (FIA CEZ) v kategórii R5. Všetkým oceneným športovcom gratulujeme a želáme im veľa ďalších úspechov, pri ktorých mestám z ktorých pochádzajú, taktiež celému regiónu robia dobré meno doma, tiež v zahraničí.

http://mestodobsina.sk/v-dobsinej-ocenili-najuspesnejsich-sportovcov-v-regione/

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque