OLYMPIJSKÝ KLUB ŽILINA zorganizoval: ZÁTOPKOVA DESIATKA v Žiline

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Už 33.ročník medzinárodných bežeckých pretekov na pamiatku a počesť legendárneho vytrvalca, štvornásobného olympijského víťaza a 18 násobného svetového rekordéra Emila Zátopka sa uskutočnil v sobotu 27.októbra na atletickej dráhe Žilinskej univerzity. Hlavným usporiadateľom bol Olympijský klub Žilina, spolupracovali Atletický klub Žilina, Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity a AO Slávia ŽU.
Súčasťou boli aj preteky detí a mládeže, ktorí bežali v piatich vekových kategóriach na tratiach 100 m, 300 m, 600 m a 800 m. Dospelí muži a ženy bežali 10 000 m, muži v piatich a ženy v dvoch vekových kategóriach.
Víťazom v absolútnom poradí sa stal u mužov Verbovský Matúš z Banskej Štiavnice, pred Jakubom Benkom zo Žiliny a Miroslavom Gadom z Liptovského Mikuláša. Medzi ženami zvíťazila Ľubomíra Maníková z Dubnice, druhá bola Radka Prívarová z Čadce a tretie miesto obsadila Ivana Gajdošíková z Hliníka nad Váhom.
Mimoriadne vydarené podujatie bolo krásnou oslavou olympizmu a športu v Žiline.